Прийнята за основу базова структура Стратегії розвитку системи охорони здоров’я до 2030 р.

14 лютого 2023
808
Резюме

Відбулося засідання колегії Міністерства охорони здоров’я України

13 лютого 2023 р. під керівництвом міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка за участю голови комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайла Радуцького, заступника керівника Офісу Президента України Юлії Соколовської, міністра Кабінету Міністрів України Олега Немчінова, голови Національної служби здоров’я України Наталії Гусак відбулося засідання колегії Міністерства охорони здоров’я України. Учасники обговорили основні засади Стратегії розвитку системи охорони здоров’я до 2030 р., розробленої на виконання Указу Президента України від 18.08.2021 р. № 369/2021 р., та стан контрактування закладів охорони здоров’я на 2023 р.

Коментар Віктора Ляшка

«Збройна агресія рф поставила кожного з нас перед новими викликами. Медична сфера продемонструвала стійкість та спроможність надавати медичну допомогу пацієнтам навіть у надскладних умовах. Однак вже зараз ми маємо думати і про наше життя після перемоги. Мета сьогоднішнього обговорення Стратегії розвитку системи охорони здоров’я до 2030 р. — поєднати пріоритети мирного життя та виклики війни таким чином, аби забезпечити українцям доступ до якісної, доступної та безоплатної медичної допомоги», — зауважив В. Ляшко.

Мета Стратегії — забезпечити функціонування системи охорони здоров’я таким чином, аби були створені всі умови для того, щоб кожна людина мала можливості подбати про своє здоров’я, підтримувати, зберігати його та отримувати найвищий доступний рівень медичної допомоги, незалежно від обставин.

Які кроки погоджено

Присутні погодили такі ключові подальші кроки:

  • прийняти базову структуру Стратегії розвитку системи охорони здоров’я до 2030 р. за основу, яка включає 3 стратегічні цілі, 11 оперативних цілей та 137 завдань;
  • подати пропозиції щодо визначення оперативних завдань для Плану реалізації Стратегії на 2023 р. з розумінням, що на трирічні плани виконання стратегії відбудеться перехід тоді, коли країна перейде від економіки воєнного часу на планову економіку з трирічною бюджетною декларацією.

Окремим питанням на колегії було розглянуто стан укладення договорів про медичне обслуговування за Програмою медичних гарантій у 2023 р. Поточного року бюджет програми становить понад 142 млрд грн. Крім цього, обговорили можливість запровадження стратегічних закупівель за Програмою медичних гарантій на 2024 р.

Нагадаємо, 27 грудня 2022 р. Уряд ухвалив порядок реалізації Програми медичних гарантій на 2023 р., що інтегрована у воєнні реалії та сфокусована на потребах пацієнтів, викликаних війною.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua