Узгоджено стратегічні напрями співпраці МОЗ та ЮНІСЕФ на 2023 р.

13 лютого 2023
629
Резюме

Підтримка національної системи охорони здоровʼя буде продовжена

Віктор Ляшко, міністр охорони здоровʼя, разом із заступниками зустрівся з Муратом Шахіним, головою представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, та його командою задля обговорення стратегічних напрямів співпраці на 2023 р.

Міністр подякував колегам з ЮНІСЕФ за надану всебічну підтримку у сфері охорони здоров’я. Йдеться, зокрема, про гуманітарну допомогу, постачання генераторів та модульних котелень, проєкти з підтримки психічного здоровʼя, закупівлю вакцин для рутинних щеплень та холодового обладнання для їх зберігання тощо.

Коментар Віктора Ляшка

«Вкотре дякую ЮНІСЕФ в Україні за надійне плече підтримки та конструктивну взаємодію. Останній рік змусив нас працювати у вкрай складних умовах. Якби не ваша регулярна допомога і постійний відгук на наші запити, ми б навряд чи змогли тримати медичний фронт на тому рівні, на якому це нам вдається зараз. Однак навіть в умовах війни ми маємо тримати у фокусі не лише поточні виклики, якими б складними вони не були, але і майбутнє: працювати на розвиток системи охорони здоровʼя, вирішувати системні задачі заради того, аби українці отримували дійсно якісну, доступну та безоплатну медичну допомогу та профілактичні послуги», — підкреслив В. Ляшко.

Коментар Мурата Шахіна

«Ми вдячні МОЗ України за багаторічну плідну співпрацю. ЮНІСЕФ продовжує активно підтримувати національну систему охорони здоровʼя як у напрямі гуманітарного реагування, так і в стратегії розвитку та відновлення. Серед наших пріоритетів є розширення програми патронажу вдома для родин з дітьми віком до 3 років, адже перші тисяча днів життя — золотий час для створення умов для розвитку максимального потенціалу дитини, виявлення можливих ризиків, профілактики ментального здоровʼя батьків», — зауважив М. Шахін.

Стратегічні напрями роботи на 2023 р.

Учасники обговорили також наступні стратегічні напрями спільної роботи на 2023 р.:

  • програма вакцинації. За підсумками 2022 р. слід відзначити, що рівень охоплення щепленням в Україні залишається нижчим за рекомендований Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Планується реалізація спільних заходів, спрямована на підвищення рівня вакцинації дітей;
  • проєкт патронажного відвідування вагітних в останній триместр вагітності та родин з дітьми віком до 3 років. Наразі розробляється дизайн проєкту та модель його фінансування. Враховуючи воєнні дії, що призвели до певного ускладнення доступу до медичної допомоги, проєкт набуває особливої актуальності в частині охорони материнства та дитинства;
  • сфера ментального здоровʼя. ЮНІСЕФ має намір долучитися до ініціатив у рамках реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативи першої леді Олени Зеленської, повʼязаних із наданням якісної психологічної допомоги дітям та матерям;
  • підтримка спроможності медичних закладів для дітей. Через війну багато дітей виїхали з України, що призвело, відповідно, до зменшення кількості візитів у лікарні, а отже, і їх фінансування. Однак маємо дивитися вперед та спільно з міжнародними партнерами розробити антикризові кроки, щоб підтримати лікарні та не втратити педіатрів, які лікують наших дітей.

Нагадаємо, ЮНІСЕФ та МОЗ України впроваджують універсально-прогресивну модель домашніх візитів, яка покликана покращити доступність та якість медико-соціальних послуг для родин із дітьми віком від 0 до 3 років.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua