Визначено конкретні кроки проєкту «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя»

13 лютого 2023
1041
Резюме

Відбулася стратегічна сесія з питань залучення інвестицій у систему охорони здоровʼя України

Днями в польському місті Жешув завершилася дводенна стратегічна сесія з питань залучення інвестицій у систему охорони здоровʼя України в межах спільного зі Світовим банком проєкту МОЗ України «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя». Під час заходу був сформований план дій та визначено пріоритетні напрями відновлення системи охорони здоров’я.

Коментар Віктора Ляшка

«Насамперед ми маємо відновити доступ до базових медичних послуг на деокупованих територіях, де медична допомога протягом тривалого часу була недоступною або ж істотно обмеженою, а медичні заклади пошкоджені чи зруйновані. Також важливо забезпечити відновлення в постраждалих регіонах програми «Доступні ліки», що є дуже важливим для людей в умовах істотного зниження рівня доходів», — зазначив міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко.

За його словами, під час стратегічної сесії спільно з експертами Світового банку та Ради Європи були визначені та опрацьовані короткотермінові завдання для реалізації у 2023 р. за основними напрямами. Міністр також наголосив, що відновлення надання медичних послуг планується, зокрема за допомогою мобільних бригад та введення в дію механізму доставлення ліків у віддалені населені пункти.

Які конкретні завдання поставлено на 2023 р.

Серед іншого, були визначені конкретні завдання для якнайшвидшої реалізації у 2023 р. наступні:

  • розширення масштабів навчання фахівців неспеціалізованої ланки з надання послуг із підтримки психічного здоров’я, зокрема у співпраці із Всесвітньою організацією охорони здоров’я;
  • посилення спроможності мультидисциплінарних команд у наданні психологічної допомоги та реабілітації, здебільшого на деокупованих територіях;
  • закупівля обладнання для центрів реабілітації та посилення їх спроможності надавати якісні послуги;
  • створення регіональних центрів психічного здоровʼя, напрацювання моделі функціонування таких закладів, проєктно-кошторисної документації та протоколів надання першої психологічної допомоги;
  • комплексна реконструкція лікарень та закладів «первинки», які є частиною спроможної мережі.

У стратегічній сесії взяли участь фахівці МОЗ України, Національної служби здоровʼя України, ДП «Медичні закупівлі України», Міністерства фінансів України, Агентства відновлення інфраструктури України, а також представників провідних міжнародних і європейських фінансових установ, зацікавлених долучитися до надання Україні підтримки в межах проєкту Світового банку.

Нагадаємо, наприкінці 2022 р. стартував новий масштабний проєкт «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя» (HEAL Ukraine), який спільно зі Світовим банком втілює МОЗ України. Проєкт враховує чітке бачення нагальних потреб сектору охорони здоров’я Урядом України, Світовим банком та іншими партнерами з розвитку.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua