МОЗ України та ВООЗ обговорили плани співпраці на 2023 р.

30 січня 2023
862
Резюме

Відбулася стратегічна сесія з представниками Всесвітньої організації охорони здоров’я

27 січня 2023 р. міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко разом із заступниками провів стратегічну сесію з главою Бюро ВООЗ в Україні доктором Ярно Хабіхтом та представниками бюро ВООЗ в Україні.

Обговорили плани співпраці на найближчий рік, основні напрями та проєкти.

Подальше партнерство протягом 2023 р. передбачатиме реагування на надзвичайні потреби, підтримку реформ та заходів з відновлення.

Також розпочато обговорення щодо подальшої співпраці між ВООЗ та МОЗ у рамках Дворічної угоди про співробітництво на 2024–2025 рр.

Україна продовжує працювати над реформуванням системи охорони здоров’я, реалізуючи на місцях положення прийнятих, у тому числі й в умовах війни, законодавчих актів, що необхідні для покращання роботи медичної системи. Також зусилля спрямовані на процеси, пов’язані з європейською інтеграцією, розробку та експертну оцінку нормативно-правових актів у сфері охорони здоров’я, оцінку їх відповідності нормам Європейського Союзу. Воєнна агресія рф призводить до значних руйнувань у медичній сфері, тому питання відновлення медичних закладів є одним з ключових у нашій роботі з партнерами.

Коментар Віктора Ляшка

«Всесвітня організація охорони здоров’я — наш багаторічний надійний партнер як у стратегічних питаннях розвитку системи охорони здоров’я в Україні, так і в подоланні нових екстрених викликів, спричинених повномасштабною війною. Міністерство охорони здоров’я має три основні пріоритети: доступність медичної допомоги, її якість та безоплатність для пацієнта. Вдячний за постійну експертну, технічну та фінансову допомогу. Чимало проєктів вже реалізовані та продовжують реалізовуватися. Посилюємо співпрацю та впевнено рухаємося далі», — зазначив В. Ляшко.

Коментар Ярно Хабіхта

«Стратегічна сесія за участю керівництва Міністерства охорони здоров’я та Бюро ВООЗ в Україні дозволила підбити підсумки нашої співпраці у 2022 р. та визначити напрями на 2023 р. Ми підтримуємо Україну в умовах війни після вторгнення російської федерації 24 лютого 2022 р. Подальше партнерство протягом 2023 р. передбачатиме реагування на надзвичайні потреби, підтримку реформ та заходів з відновлення», — підкреслив доктор Ярно Хабіхт, представник ВООЗ та глава Бюро ВООЗ в Україні.

Стратегічна співпраця між Міністерством охорони здоров’я та Бюро ВООЗ в Україні базується на Дворічній угоді про співробітництво на 2022–2023 рр., включаючи реагування на надзвичайні потреби в галузі охорони здоров’я під час війни, відповідно до міжвідомчого Екстреного звернення щодо України 2022 р. та Екстреного звернення щодо України 2023 р. (що є частиною глобального звернення на підтримку України), а також реагування на надзвичайні ситуації, що стосуються боротьби з COVID-19 та поліомієлітом у країні. Наразі розпочато обговорення щодо подальшої співпраці між ВООЗ та МОЗ у рамках Дворічної угоди про співробітництво на 2024–2025 рр.

Нагадаємо, нещодавно Бюро ВООЗ в Україні передало Міністерству охорони здоров’я України 26 автомобілів швидкої допомоги для забезпечення невідкладних потреб пацієнтів у сфері охорони здоров’я під час війни.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua