Розроблено уніфікований клінічний протокол «Рак гортаноглотки»

25 січня 2023
962
Резюме

Відповідний проєкт наказу МОЗ винесено на громадське обговорення

Міністерство охорони здоров’я України повідомляє про оприлюднення проєкту наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження уніфікованого клінічного протоколу первинної та спеціалізованої медичної допомоги «Рак гортаноглотки».

Про документ

Уніфікований клінічний протокол спеціалізованої медичної допомоги (далі — УКПМД) «Рак гортаноглотки» розроблений на основі сучасних принципів доказової медицини з метою покращання результатів надання медичної допомоги хворим на рак гортаноглотки та створення єдиної комплексної, ефективної системи надання спеціалізованої онкологічної допомоги, а також реабілітації пацієнтів після проведеного спеціального протипухлинного лікування та надання за необхідності паліативної і симптоматичної допомоги хворим на рак гортаноглотки.

Заходи з профілактики, своєчасного виявлення даного захворювання та адекватного лікування дозволять суттєво покращити результати лікування хворих на рак гортаноглотки, а також раціонально розподілити й оптимізувати витрати, пов’язані з його проведенням.

УКПМД розроблений на основі клінічної настанови «Рак гортані, гортаноглотки та занедбаний рак голови та шиї», яка ґрунтується на принципах доказової медицини з урахуванням сучасних міжнародних рекомендацій, відображених у клінічних настановах NCCN Clinical Practice Guidelines in Oncology: Head and Neck Cancers, Version 3.2021.

Ознайомитися із проєктом протоколу можна за посиланням.

Куди надавати пропозиції

Зауваження та пропозиції приймаються протягом 15 днів з дня оприлюднення в письмовому або електронному вигляді:

01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7, [email protected],

[email protected].

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua