Віктор Ляшко зустрівся з головами громад Полтавської обл.

13 січня 2023
801
Резюме

Обговорили ключові питання, які турбують людей на місцях у сфері охорони здоровʼя

12 січня 2022 р. під головуванням Віктора Ляшка, міністра охорони здоровʼя України, за участю Олексія Устенка, народного депутата України, голови Полтавського обласного осередку партії «Слуга Народу», відбулася зустріч з головами громад Полтавської обл.

Що обговорювали

Обговорили ключові питання, які турбують людей на місцях у сфері охорони здоровʼя. Зокрема, обмінялися думками щодо:

  • можливостей покращення матеріально-технічної бази лікарень громад коштом державного бюджету;
  • проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання організації спроможної мережі закладів охорони здоров’я»;
  • доцільності поновлення норми про відпрацювання випускниками медичних навчальних закладів, які здобували освіту коштом державного бюджету;
  • стимулювання розвитку сімейної медицини в сільській місцевості та особливостей доступу в цій місцевості до програми «Доступні ліки»;
  • регулювання діяльності приватних сімейних лікарів і перевірки якості надання ними послуг.

Коментар Віктора Ляшка

«Вдячний представникам громад за приділений час та можливість безпосередньо обговорити нагальні питання, які хвилюють людей та вимагають пошуку рішень. Ми намагаємося максимально синхронізувати свої зусилля з місцевою владою при формуванні спроможної мережі медичних закладів та тримаємо у фокусі насамперед інтереси пацієнтів. Наше головне завдання — забезпечити повноцінний доступ громадян до медичних послуг. За минулий рік для покращення якості надання медичної допомоги Міністерство охорони здоров’я України, використовуючи різні джерела фінансування, доставило до комунальних закладів охорони здоров’я понад 13 тис. одиниць медичного обладнання на суму 3,1 млрд грн», — зазначив Віктор Ляшко.

Цього року Міністерство охорони здоров’я продовжить працювати над підвищенням якості та доступності медичної допомоги. Зокрема, пріоритетом є забезпечення медичними послугами сільського населення та порядок формування спроможних мереж надання первинної медичної допомоги.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua