В інших регіонах працевлаштувалися понад 4 тис. медиків-переселенців

11 січня 2023
919
Резюме

Міністерство охорони здоров’я України здійснює збір та узагальнення інформації щодо кадрових потреб у закладах охорони здоров’я в регіонах України, використовуючи з цією метою інформаційно-аналітичну систему MedData. Так, можливістю працевлаштуватися в іншому медичному закладі вже скористалися 4332 внутрішньо переміщені медичні працівники.

Як нагадує Міністерство охорони здоров’я України, тимчасове залучення медиків-переселенців у заклади охорони здоров’я регулюється наказом МОЗ України від 04.03.2022 р. № 414. При цьому облік робочого часу медпрацівника здійснюється у закладі, до якого його направлено. Дані спрямовуються до закладу за основним місцем роботи, після чого працівник охорони здоров’я отримує заробітну плату.

На сьогодні можливістю працевлаштуватися в іншому медичному закладі вже скористалися 4332 внутрішньо переміщені медичні працівники. Серед них 2014 лікарів, 1523 фахівці (медичні сестри/брати, акушери, фельдшери, асистенти фармацевтів) та 795 технічних працівників.

Найбільше працевлаштованих лікарів та інших професіоналів у сфері охорони здоров’я зареєстровано у Львівській — 284, Дніпропетровській — 212 та Полтавській областях — 146 осіб. Медичних сестер та інших фахівців — у Дніпропетровській — 326, Полтавській — 164 та Харківській областях — 141 особа.

Міністерство охорони здоров’я України здійснює збір та узагальнення інформації щодо кадрових потреб у закладах охорони здоров’я в регіонах України, використовуючи з цією метою інформаційно-аналітичну систему MedData, що адмініструється ДП «Медичні закупівлі України».

Відповідальні особи закладів охорони здоров’я подають до цієї системи оновлену інформацію щодо кількості внутрішньо та зовнішньо переміщених працівників сфери охорони здоров’я із розподілом їх за професійними групами (професіонали, фахівці, технічні працівники) та формою трудових відносин із закладом охорони здоров’я, а саме:

  • зараховані на основне місце роботи;
  • зараховані за сумісництвом;
  • виконують професійні обов’язки поза основним місцем роботи, але табелюються за основним місцем роботи.

Крім того, знайти потрібні вакансії можна на порталі вакансій медичних працівників — спеціальному ресурсі Міністерства охорони здоров’я. Він є простим і зручним у використанні. Відфільтровувати вакансії можна за різними показниками.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами www.kmu.gov.ua