Сімейних лікарів запрошують на психологічні курси

10 січня 2023
2557
Резюме

Першочергово до навчання запрошуються саме сімейні лікарі, щоб якомога швидше вони могли опанувати знання та допомагати нашим громадянам, які мають проблеми з психічним здоров’ям.

Вже понад 6 тис. сімейних лікарів зареєструвалися на онлайн-курс з ведення поширених психічних розладів з використанням настанови mhGAP, повідомляє Міністерство охорони здоров’я. Реєстрація учасників триває.

Даний онлайн-курс призначений для працівників первинної ланки медичної допомоги (сімейних лікарів, терапевтів, педіатрів, медичних сестер/братів) з метою отримання ними знань про ведення поширених психічних розладів у осіб, які мають відповідні стани. Він розроблений групою фахівців із психічного здоров’я та загальної практики — сімейної медицини з досвідом роботи з програмою mhGAP, за загальної координації Академії Національної служби здоров’я України (НСЗУ), експертної підтримки ВООЗ та керівництва МОЗ України. У розробці курсу взяли участь фахівці Академії сімейної медицини України, україно-швейцарського проєкту «Психічне здоров’я для України», ГО «Проліска» та Проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Підтримка реформи охорони здоров’я».

Курс базується на навчальних матеріалах mhGAP, а його проходження дозволить медикам «первинки» надавати медичні послуги в рамках нового пакету Програми медичних гарантій «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги».

Реєстрація на онлайн-курс для працівників первинної ланки медичної допомоги доступна за посиланням https://academy.nszu.gov.ua/enrol/index.php?id=183 на платформі Академії НСЗУ.

Також медичні працівники первинної ланки медичної допомоги, які бажають отримати поглиблені знання за програмою mhGAP та відпрацювати навички ведення психічних розладів, можуть пройти очний тренінг від ВООЗ та партнерів. Для цього їм потрібно заповнити онлайн-форму за посиланням: https://forms.gle/kPsQ41rxjwY1jXuJ8.

Довідка: mhGAP (Mental Health Gap Action Programme) — це глобальна флагманська програма ВООЗ, спрямована на підвищення доступу до послуг з охорони психічного здоров’я шляхом залучення неспеціалізованих із психічного здоров’я кадрів (наприклад сімейних лікарів) до надання допомоги особам із психічними розладами. Настанова mhGAP та її версія для надзвичайних гуманітарних станів пропонує медичним працівникам загальної практики протоколи діагностики та ведення поширених психічних розладів, таких як депресія, гостра реакція на стрес, посттравматичний стресовий розлад, суїцидальна поведінка, розлади, пов’язані з вживанням психоактивних речовин, та інших розладів.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua