У вітчизняний класифікатор додано професію «професіонал з фармаконагляду»

3 січня 2023
1239
Резюме

Наказом Міністерства економіки України від 29.12.2022 р. № 5573 до розділів «Професіонали» та «Фахівці» класифікатора професій внесено 4 нові професійні назви робіт, що стосуються галузі охорони здоров’я.

Міністерство економіки України затвердило зміни № 11 до національного ДК 003:2010 «Класифікатор професій». Відповідні зміни передбачені наказом № 5573 та також стосуються професій галузі охорони здоров’я.

Так, до розділів «Професіонали» та «Фахівці» класифікатора професій внесено 4 нові назви:

  • до групи 2229.2 «Професіонали в галузі медицини (крім сестринської справи та акушерства)» — професіонал з фармаконагляду;
  • до групи 2445.2 «Психологи» — клінічний психолог та психотерапевт;
  • до групи 3231 «Медичні сестри, що асистують професіоналам» — сестра медична (брат медичний) з реабілітації;
  • до групи 5164 — бойовий медик — дуже потрібна та актуальна професія в період воєнного стану.

Ці зміни внесено відповідно до пропозицій Міністерства охорони здоров’я для вдосконалення системи фармаконагляду (нагляду за безпекою та ефективністю застосування лікарських засобів) та системи фізичної і психологічної реабілітації у сфері охорони здоров’я.

Під час опрацювання пропозицій МОЗ враховувалися підходи до назв професійних кваліфікацій, які використовуються у Міжнародній стандартній класифікації професій (ISCO 88: International Standard Classification of Occupations), рекомендованій Міжнародною конференцією статистики праці Міжнародного бюро праці для переведення національних даних у систему, що полегшує міжнародний обмін професійною інформацією.

Нині Міністерство спільно з профільними експертними організаціями опрацьовує проєкт професійного стандарту на професію «професіонал з фармаконагляду», який подано на розгляд до Національного агентства кваліфікацій, а також проєкти кваліфікаційних характеристик на професії «клінічний психолог», «психотерапевт», «сестра медична (брат медичний) з реабілітації» для включення їх до Довідника кваліфікаційних характеристик професій (Випуск 78. Охорона здоров’я).

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua; www.me.gov.ua