Роль лікарів та інших працівників охорони здоров’я у війні

16 грудня 2022
2159
Резюме

В Українському кризовому медіацентрі відбувся брифінг на цю тему

13 грудня 2022 р. в Українському кризовому медіацентрі відбувся пресбрифінг «Лікарі під час війни», присвячений ролі лікарів та інших працівників охорони здоров’я в період повномасштабної війни росії проти України.

У заході взяли участь генеральний директор Директорату медичних кадрів, освіти і науки Міністерства охорони здоров’я України Сергій Убогов, генеральний директор Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» Володимир Жовнір, завідувач відділення мініінвазивної кардіохірургії та транскатетерних процедур Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ Гліб Ємець, а також заслужений артист України Олег Скрипка.

Під час заходу присутні говорили про те, як змінилися роль медичних працівників та ставлення суспільства до медиків під час протидії пандемії COVID-19 та війни в Україні. Нині кожен українець може пишатися нашими лікарями, які демонструють мужність, силу духу, героїзм та самопожертву.

Коментар Сергія Убогова

«Попри війну та щоденне протистояння ворогу, українські медичні сестри та брати, акушерки, фельдшери, лікарі продовжують міцно тримати медичний фронт України. Під час вибухів, у підвалах, без світла та води, під дулами ворожих автоматів вони надають медичну допомогу та рятують людське життя. Їх робота — приклад найвищої моральної сили. І колись про сьогоднішні подвиги українських медиків буде написано десятки книг та знято багато фільмів», — зазначив директор Директорату медичних кадрів, освіти і науки МОЗ Сергій Убогов.

Також він додав, що підтримка та всебічне сприяння роботі медиків — це одні з ключових та пріоритетних завдань для МОЗ. Усі дії зараз спрямовано на моральну і матеріальну підтримку медичних працівників та збереження і зміцнення системи охорони здоров’я в умовах воєнних та післявоєнних викликів.

Заслужений артист України, меценат та благодійник Олег Скрипка зазначив: «Україна з початком війни перетворилася на єдину волонтерську сильну державу. Усі допомагають одне одному: переоцінилися ролі військових, лікарів, електриків — ми відроджуємося зараз».

Учасники зазначили, що навіть попри небезпеку до нашої країни їдуть на лікування іноземні пацієнти.
Спеціаліст з мініінвазивної кардіохірургії, заслужений лікар Гліб Ємець розповів історію пацієнтки з Казахстану.

«25-річна дівчина понад 2 тиж добиралася в Україну, аби зробити операцію. Мініінвазивні операції на серці (без розрізу грудної клітки) не виконують у Казахстані, і дізнавшись про наш Центр, ця смілива дівчина вирішила їхати до нас, навіть попри війну. Бо якість операцій є високою».

Генеральний директор «Охматдиту», заслужений лікар України Володимир Жовнір зазначив, що українські лікарі — прекрасні. Для підтримки духу до «Охматдиту» приїжджає чимало митців, політиків, державних діячів з України та інших країн світу. «Це, звісно, сприяє підвищенню настрою пацієнтів та лікарів, але ще й допомагає поширювати правду про війну. Коли люди бачать знедолених дітей — будь-які сумніви розвіюються».

Питання, які обговорювалися

Присутні також обговорили низку важливих питань, зокрема:

  • безпеку пацієнтів та персоналу в закладах охорони здоров’я;
  • удосконалення пакетів медичних послуг за Програмою медичних гарантій;
  • покращання якості медичної освіти;
  • реалізацію Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки;
  • впровадження нових професій в охороні здоров’я (клінічного психолога, психотерапевта, капелана);
  • впровадження сучасних технологій лікування та діагностики в українських лікарнях.

Ще одним пріоритетом було питання міжнародної підтримки та допомоги зарубіжних партнерів та друзів України. Адже багато іноземних медиків продовжують приїздити та долучатися до надання медичної допомоги людям, які постраждали від війни.

Окремо учасники брифінгу зупинилися на важливості проведення благодійних музичних концертів та інших мистецьких заходів для підтримки пацієнтів та медиків. Вони підкреслили надихаючу та «терапевтичну» дію музики і мистецтва загалом.

Найближчим часом планується проведення чергових благодійних концертів за участю Олега Скрипки на базі НДСЛ «Охматдит» та інших закладів охорони здоров’я країни.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua