Лікарні НАМН України долучаться до Програми медичних гарантій у 2024 р.

13 грудня 2022
468
Резюме

У 2023 р. буде проведена підготовча робота

Лікарні Національної академії медичних наук (НАМН) України стануть доступними для більшої кількості пацієнтів. У МОЗ розпочала діяльність робоча група щодо залучення закладів охорони здоров’я НАМН України до Програми медичних гарантій. До неї, окрім керівництва МОЗ та НАМН, увійшли представники Міністерства фінансів та Національної служби здоров’я України.

Коментар Олександра Комаріди

«Навіть у війну ми продовжуємо працювати над розширенням переліку медичних закладів, в яких держава гарантує пацієнтам кваліфіковану та безоплатну медичну допомогу. Сьогодні НАМН має у своєму складі ряд надпотужних закладів. Долучивши їх до Програми медичних гарантій, ми надамо пацієнтам доступ не просто до кваліфікованої медичної допомоги, а й до інноваційних методів лікування та сучасного обладнання, альтернативи яким немає в Україні», — зазначив перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда під час засідання робочої групи.

За його словами, у 2023 р. буде проведена підготовча робота щодо контрактування медичних закладів НАМН із Національною службою здоров’я України. Очікується, що вже з 2024 р. частина лікарень НАМН зможуть стати повноцінними учасниками Програми медичних гарантій та надавати пацієнтам якісні та безоплатні медичні послуги.

Створення єдиного медичного простору є одним із ключових завдань реформи охорони здоров’я. Тому наразі Міністерство активно працює над розширенням переліку медичних закладів, які контрактуватимуться із Національною службою здоров’я України. Це дозволить більшій кількості пацієнтів надати якісне лікування, яке покривається коштом держави.

Нагадаємо, напередодні МОЗ повідомляло, що Національний інститут раку був реорганізований у державне некомерційне підприємство і, відповідно, заклад отримав право укладати договори за Програмою медичних гарантій з Національною службою здоров’я України.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua