Доповнено критерії визначення інвалідності

12 грудня 2022
1421
Резюме

Уряд затвердив відповідну постанову

Кабінет Міністрів України постановою від 2 грудня 2022 р. № 1356 вніс зміни до положення про порядок, умови та критерії встановлення  інвалідності (постанова Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 р. № 1317).

Що змінилося

Вони передбачають, що причинний зв’язок інвалідності з пораненням чи іншим ушкодженням здоров’я, одержаним від вибухонебезпечних предметів, встановлюється Медико-соціальною експертною комісією (МСЕК) на підставі витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань, у якому зазначено обставини, за яких особа отримала ушкодження здоров’я.

Перелік вибухонебезпечних предметів визначено статтею 1 Закону України «Про протимінну діяльність в Україні». Цим законом також передбачається надання постраждалим особам одноразової компенсації за шкоду, заподіяну здоров’ю, та щорічної допомоги на оздоровлення в сумі, порядок призначення і виплати якої встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua