Стан працевлаштування медиків — внутрішньо переміщених осіб

6 грудня 2022
582
Резюме

На сьогодні можливістю працевлаштування скористалися 4290 медичних працівників

Внаслідок повномасштабної війни, постійних обстрілів та тимчасової окупації росією окремих регіонів України чимало медиків змушені були залишити свої домівки та робочі місця і шукати можливість працевлаштуватися в інших, більш безпечних областях.

Нагадуємо, що Міністерство охорони здоров’я врегулювало механізм забезпечення робочими місцями медпрацівників, які через війну втратили можливість працювати за основним місцем роботи і працюють у медзакладах інших регіонів України.

Тимчасове залучення медиків із числа внутрішньо переміщених осіб у заклади охорони здоров’я врегульовано наказом МОЗ України від 04.03.2022 р. № 414.

Облік робочого часу медпрацівника здійснюється в закладі, до якого його направлено. Потім ці дані спрямовуються до закладу за основним місцем роботи, після чого працівник охорони здоров’я отримує заробітну плату.

Вже працевлаштовано 4290 медичних працівників

На сьогодні можливістю працевлаштуватися в іншому медичному закладі вже скористалися 4290 внутрішньо переміщених медичних працівників. Серед них: 2006 лікарів, 1503 фахівці (медичні сестри/брати, акушери, фельдшери, асистенти фармацевтів), 781 технічний працівник.

Найбільше працевлаштованих лікарів та інших професіоналів у сфері охорони здоров’я зареєстровано у Львівській — 284, Дніпропетровській — 214, Полтавській — 150 та Харківській — 130 осіб областях.

Найбільше працевлаштованих медичних сестер та інших фахівців у сфері охорони здоров’я зареєстровано у Дніпропетровській — 322, Полтавській — 166, Харківській — 141 та Запорізькій областях — 136 осіб.

Нагадуємо, що знайти потрібні вакансії можна на Порталі вакансій медичних працівників, спеціальному порталі Міністерства охорони здоров’я, який є зручним у користуванні. Наприклад, медики можуть відфільтровувати вакансії за географією та шукати в потрібних регіонах або обирати форму власності закладів, серед яких здійснюється пошук.

Загалом від початку запуску на порталі подано понад 600 вакансій у закладах охорони здоров’я по всій Україні.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua