Розроблено стандарти медичної допомоги «Діагностика та лікування міастенії»

2 грудня 2022
831
Резюме

На громадське обговорення винесено відповідний проєкт наказу МОЗ України

Міністерство охорони здоров’я України повідомляє про оприлюднення проєкту наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження стандартів медичної допомоги «Діагностика та лікування міастенії» (далі — проєкт акта).

Обґрунтування

Рання діагностика та початок лікування пацієнтів з міастенією сприяють попередженню розвитку невідкладних станів (кризів), інвалідизації та передчасної смерті пацієнтів.

Ефективні системи комунікації, які відповідають конкретним потребам окремих осіб, є найважливішими для забезпечення своєчасної діагностики, направлення та лікування пацієнтів. Пацієнти з міастенією повинні бути впевнені, що усі спеціалісти охорони здоров’я, які беруть участь у їхньому лікуванні, добре спілкуються між собою і з ними.

Завдяки розширенню масштабів просвітницьких заходів щодо міастенії за останні роки в багатьох країнах зафіксовано поліпшення діагностики, що призвело до підвищення первинної захворюваності та поширеності, а також деякого скорочення діагностичної затримки між виявленням симптомів і встановленням діагнозу.

Ознайомитися зі стандартами можна за посиланням.

Куди надавати пропозиції

Зауваження та пропозиції приймаються протягом 15 днів з дня оприлюднення в письмовому або електронному вигляді:

01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7, [email protected][email protected].

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua