Кожна лікарня в Україні має резервні джерела живлення

8 листопада 2022
853
Резюме

У більшості медзакладів генератори спрацьовують автоматично

Кожен медичний заклад, який надає стаціонарну та екстрену медичну допомогу, має резервні джерела живлення. У разі вимкнення світла в більшості медзакладів генератори спрацьовують автоматично — протягом кількох секунд. Про це заступник міністра охорони здоровʼя Богдан Боруховський повідомив в ефірі Національного телемарафону 7 листопада 2022 р.

Коментар Богдана Боруховського

«Кожен наш медичний заклад, який має стаціонар, реанімаційне відділення та операційні, обов’язково забезпечений генератором тієї чи іншої потужності. Десь це генератори, які можуть підтримувати роботу цілого корпусу лікарні, десь — ті, що забезпечують роботу тільки операційних та критично важливого обладнання. Таким чином, у разі відключення електроенергії надання медичних послуг триває», — повідомив Б. Боруховський.

За його словами, кожен медичний заклад, що надає спеціалізовану медичну допомогу і законтрактований із Національною службою здоров’я України (НСЗУ), обов’язково забезпечений щонайменше одним генератором.

«Під час контрактування із НСЗУ на 2022 р. однією з вимог до закладів, які надають спеціалізовану медичну допомогу, була саме наявність резервного джерела електропостачання. Тому в кожному медзакладі є генератори, але вони різної потужності. Одні мають генератори, які можуть живити весь корпус, приміром 200 кВт. В інших лікарнях встановлені невеликі генератори на 5–10 кВт. Залежно від можливостей та потреб медзакладу генератори придбавалися як за власні кошти, так і кошти власників лікарень — громад або міських та обласних рад», — додав заступник міністра охорони здоров’я.

З початку війни лише за допомогою міжнародних партнерів до українських лікарень поставлено понад 400 генераторів. Ще частину медичні заклади закупили самостійно або ж за кошти місцевих бюджетів. До забезпечення українських лікарень генераторами долучилися також благодійні організації.

Наразі МОЗ спільно зі Світовим банком розпочали проєкт із закупівлі 1100 генераторів, які в стислі терміни мають з’явитися в українських лікарнях. Ще 170 генераторів для медичних закладів надасть ВООЗ.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua