Медики екстреної допомоги можуть пройти курс із допомоги при інсульті

1 листопада 2022
1202
Резюме

Стосується догоспітального етапу

Фахівці бригад екстреної медичної допомоги можуть пройти курс «Надання екстреної медичної допомоги пацієнтам із підозрою на гострий мозковий інсульт. Догоспітальний етап».

Курс розроблений фахівцями Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф спільно із Центром симуляційного навчання TESIMED.

Наразі курс вже пройшли більше 12 тис. медичних фахівців. Водночас у системі екстреної медичної допомоги в Україні працює близько 25 тис. медиків.

Навчальний курс включає 5 навчальних модулів, включно із відеолекціями. Доступні модулі за відповідними посиланнями:

Нагадаємо, інсульт потребує невідкладного медичного втручання. Людина з ознаками інсульту, яка отримує допомогу лікарів упродовж перших 4,5 год, має більше шансів повернутися до повноцінного життя та уникнути тяжких і незворотних наслідків.

Лікування інсультів медичним закладам оплачує Національна служба здоров’я України (НСЗУ), а для пацієнтів лікарень, що уклали контракт з НСЗУ, воно є безоплатним.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua