Національний інститут раку реорганізовано

31 жовтня 2022
819
Резюме

У державне некомерційне підприємство

Кабінет Міністрів України на своєму засіданні ухвалив розпорядження  «Про погодження реорганізації Національного інституту раку» (НІР).

До сьогодні НІР функціонував в організаційно-правовій формі — державна установа.

Чому це важливо

Однак заклади охорони здоров’я, які існують у формі бюджетних установ, не мають достатнього рівня самостійності, щоб забезпечити гнучку орієнтацію на потреби пацієнтів, оновлення матеріально-технічної бази, мотивацію працівників тощо. Власне статус бюджетних установ обмежує медичні заклади в можливості самостійного визначення цілей та пріоритетів для використання фінансування, а прийняття рішень з питань поточного управління та діяльності закладу є значною мірою забюрократизованими.

Для забезпечення закладу охорони здоров’я фінансової стабільності та управлінської самостійності МОЗ запропоновано змінити організаційно-правову форму закладів з державної установи на державне некомерційне підприємство.

Таке рішення дозволяє медичному закладу:

  • самостійно затверджувати структуру та штатний розпис;
  • визначати шляхи використання отриманих за договором коштів;
  • кошти, які надходять на розрахунковий рахунок, більше не зв’язані казначейськими процедурами та можуть переноситися на наступний рік;
  • підприємство має можливість гнучкіше надавати платні послуги;
  • може самостійно визначати розмір оплати праці своїх працівників, а також системи мотивації співробітників у колективному договорі.

Важливо, що, окрім ефективнішого використання наявних фінансових та інших ресурсів, НІР після реорганізації в державне некомерційне підприємство також зможе укладати договори за Програмою медичних гарантій з Національною службою здоров’я України (НСЗУ).

Нагадаємо, що законтрактованим НСЗУ медичним закладам держава гарантує повну оплату з державного бюджету згідно зі встановленими тарифами надання громадянам необхідних їм медичних послуг та лікарських засобів (що передбачені Програмою медичних гарантій).

А пацієнти у разі укладання медичним закладом договору з НСЗУ можуть безоплатно отримувати у ньому необхідні медичні послуги.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua