Утворено Запорізький державний медико-фармацевтичний університет

31 жовтня 2022
848
Резюме

Відповідне рішення прийнято Кабінетом Міністрів України

Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу Міністерства охорони здоров’я України утворити Запорізький державний медико-фармацевтичний університет з віднесенням його до сфери управління МОЗ.

Утворення закладу вищої освіти відбуватиметься шляхом реорганізації державного закладу «Запорізька медична академія післядипломної освіти Міністерства охорони здоров’я» (ЗМАПО) та Запорізького державного медичного університету (ЗДМУ).

Завдяки оптимізації використання матеріальної бази та науково-педагогічного потенціалу об’єднання закладів вищої освіти забезпечить підвищення якості підготовки майбутніх лікарів та фармацевтів.

Коментар Віктора Ляшка

«В Україні триває повномасштабна війна. Тому прийняття такого рішення повністю відповідає сучасним викликам та базується на головній задачі — ефективно використовувати наявні ресурси та удосконалювати освітній процес у закладах вищої освіти. Ми зможемо забезпечити безперервність навчання майбутніх лікарів. Крім того, процес створення такого медуніверситету відбуватиметься виключно в інтересах студентів, лікарів та науково-педагогічних працівників, щоб в результаті об’єднання ми отримали висококонкурентний та спроможний заклад вищої медичної освіти», — зазначив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Слід зауважити, що нова назва закладу вищої освіти дозволяє відновити історичну справедливість, бо 55 років тому Запорізький медичний інститут (нині — ЗДМУ) був заснований на базі Запорізького фармацевтичного інституту.

Важливо, що після об’єднання закладів освіти студенти, які нині навчаються у ЗМАПО та ЗДМУ, продовжать здобувати розпочату освіту за обраними спеціальностями у новоствореному Запорізькому державному медико-фармацевтичному університеті.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про відкриття сучасного центру симуляції у ЗДМУ. Центр об’єктивного структурованого клінічного іспиту забезпечує відпрацювання практичних навичок та відтворення умов, в яких майбутні лікарі будуть максимально наближені до справжніх клінічних ситуацій для набуття найвищої професійної кваліфікації.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua