Фінансування медицини: більше держава не даватиме кошти «під обіцянки»

27 жовтня 2022
2139
Резюме

Кожен госпітальний округ, кожна лікарня мають сформувати чіткий план розвитку, який для багатьох буде планом виходу із існуючої неперспективної ситуації

Під час робочого візиту до Сумської обл. 26 жовтня 2022 р. міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко провів нараду з керівниками лікарень регіону щодо актуальних питань розвитку мережі закладів охорони здоров’я.

«Навіть в умовах війни держава продовжувала підтримувати кожен медичний заклад та створювала належні умови праці для наших медиків, які 24/7 мужньо тримають медичний фронт та працюють у надважких умовах. Кожна лікарня, яка потребувала додаткових коштів, цього року отримала їх. Лише з початку року витрачено на дофінансування неспроможних лікарень 837 млн грн. За цей час лікарні мали не просто отримувати дофінансування від держави, вони повинні були зробити чіткі кроки до підвищення власної спроможності. На жаль, значна частина закладів не зробила майже нічого, аби виправити ситуацію», — зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. 

За його словами, механізм дофінансування в різних варіантах існує понад 3 роки. Наступного року більша частина державного бюджету буде спрямована на потреби оборони, тому бюджет Програми медичних гарантій буде меншим.

Більше держава не даватиме кошти «під обіцянки»

«Доступність, якість і безоплатність — це ключові аспекти, яких ми хочемо досягти, запускаючи наступний інфраструктурний етап реформи, який передбачає формування спроможної мережі закладів охорони здоров’я госпітального округу. Більше держава не даватиме кошти «під обіцянки». Тому кожен госпітальний округ, кожна лікарня мають сформувати чіткий план розвитку, який для багатьох буде планом виходу із існуючої неперспективної ситуації», — додав В. Ляшко.

Також міністр наголосив, що Програма медичних гарантій за всіма розрахунками покриває потребу на ту кількість пацієнтів, які залишилися в країні. Тому кожен заклад, який отримує дофінансування, до 1 листопада поточного року має підготувати план виходу з ситуації, на реалізацію якого у нього буде 2 міс. План має бути поданий до МОЗ, і надалі це питання перебуватиме під особистим контролем міністра.

МОЗ, зі свого боку, готове вкладати в розвиток лікарень та допомагати із забезпеченням обладнанням, аби медичний заклад міг розширити кількість послуг для пацієнтів та законтрактуватися на додаткові пакети з Національною службою здоров’я України, які будуть затребуваними в найближчому майбутньому.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua