Звернення МОЗ України до лікарів і керівників медичних закладів

26 жовтня 2022
1000
Резюме

Стосовно запровадження електронного рецепта на наркотичні і психотропні лікарські засоби

25 жовтня 2022 р. МОЗ України звернулося до лікарів і керівників медичних закладів у зв’язку із запровадженням з 1 листопада 2022 р. електронного рецепта на наркотичні і психотропні лікарські засоби.

Наводимо до уваги читачів текст звернення.

Шановні лікарі та керівники медичних закладів!

Нагадуємо, що з листопада 2022 р. в Україні відпуск наркотичних (психотропних) лікарських засобів почне здійснюватися за електронним рецептом. Таким чином, електронний рецепт поступово прийде на заміну спеціальним паперовим рецептурним бланкам рожевого кольору, що використовуються зараз для призначення цієї групи ліків.

Запуск електронного рецепта на наркотичні (психотропні) лікарські засоби відбуватиметься в межах перехідного періоду. Лікарі закладів, які підключені до електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ), повинні будуть призначати ці ліки за електронними рецептами. Втім, якщо лікар поки не працює з ЕСОЗ, він випише пацієнту паперовий рецепт на спеціальному рецептурному бланку форми № 3.

Якщо ваш заклад уже підключений до медичної інформаційної системи (МІС), працює з ЕСОЗ та виписує рецепти, рекомендуємо сконтактувати з представниками вашої МІС та дізнатися, коли стануть доступні нові функціональні можливості у вашій МІС.

Якщо ваш заклад зареєстрований в ЕСОЗ, проте ви раніше не працювали з модулем електронного рецепта, — зверніться до представників вашої МІС та уточніть, коли стане доступним новий модуль у МІС. Додатково зʼясуйте у представників вашої МІС, коли плануються навчальні заходи щодо роботи з новим функціоналом.

Нагадаємо, що нещодавно на платформі Академії Національної служби здоров’я України (НСЗУ) оновлено курс «Особливості створення електронного рецепта». Цей курс оновлено у зв’язку з розширенням функціоналу виписування електронного рецепта на наркотичні (психотропні) лікарські засоби.

Для тих, хто ще не проходив навчання, — можна зареєструватися вже зараз за посиланням.

Для тих, хто вже проходив навчальний курс з виписування електронного рецепта на антибіотики, — ознайомтеся з оновленнями.

Додатково рекомендуємо переглянути вебінар щодо практичних аспектів виписування електронного рецепта на наркотичні (психотропні) лікарські засоби.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис»