Розроблено стандарти медичної допомоги «Носова кровотеча»

24 жовтня 2022
1217
Резюме

На громадське обговорення винесено відповідний проєкт наказу МОЗ України

Міністерство охорони здоров’я України повідомляє про оприлюднення проєкту наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження стандартів медичної допомоги «Носова кровотеча».

Про документ

Стандарти медичної допомоги «Носова кровотеча» розроблені з урахуванням сучасних вимог доказової медицини та розглядають питання діагностики та лікування пацієнтів з носовою кровотечею (кровотечею з носового ходу, носової порожнини або носоглотки, яка є достатньою для медичної консультації або допомоги, та включають кровотечу, яка є тяжкою, постійною та/або рецидивуючою, а також кровотечу, що впливає на якість життя (ЯЖ) пацієнта), спостереження пацієнтів із хронічною носовою кровотечею, профілактику та діагностику ускладнень носової кровотечі та її лікування. Втручання при носових кровотечах варіюють від самолікування та домашніх засобів до більш інтенсивних процедурних втручань у медичних кабінетах, відділеннях невідкладної допомоги, лікарнях та операційних.

Стандарти медичної допомоги розроблені на основі клінічної настанови «Тактика ведення пацієнтів з носовою кровотечею», яка ґрунтується на принципах доказової медицини з урахуванням сучасних міжнародних рекомендацій, відображених у клінічних настановах, а саме: Clinical Practice Guideline: Nosebleed (Epistaxis) Otolaryngology–Head and Neck Surgery 2020, Vol. 162(1S) S1–S38; American Academy of Otolaryngology–Head and Neck Surgery Foundation 2020.

Ознайомитися із проєктами стандартів можна за посиланням.

Куди надавати пропозиції

Зауваження та пропозиції приймаються протягом 15 днів з дня оприлюднення в письмовому або електронному вигляді: 01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7, e-mail: [email protected].

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua