Укладання договорів з НСЗУ–2023: реорганізація медзакладів, які надають спеціалізовану медичну допомогу

24 жовтня 2022
1285
Резюме

Роз’яснення НСЗУ

Нагадуємо нашим читачам, що вже триває підготовка до укладання договорів з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) на 2023 р.

Заклади, які на момент подання пропозиції про укладення договору на 2023 р. перебуватимуть в процесі припинення діяльності юридичної особи у зв’язку з реорганізацією, повинні забезпечити реєстрацію в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ) необхідної кількості персоналу для всіх заявлених пакетів медичних послуг.

Переведення персоналу до закладу-правонаступника, а також закриття рахунку необхідно робити перед завершенням реорганізації. Тобто перед внесенням до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань (ЄДР) запису про державну реєстрацію припинення.

Якщо на момент укладення договору на 2023 р. із закладу, діяльність якого припиняється, весь персонал переведуть до правонаступника, договір не може бути укладений через невідповідність умовам закупівлі.

НСЗУ розглядає питання про внесення змін до договорів із закладами у зв’язку з реорганізацією двома способами:

  • після завершення реорганізації, що підтверджується відповідним записом із ЄДР;
  • до завершення реорганізації, якщо власник прийняв рішення про передачу в оперативне управління майна медзакладів, діяльність яких припиняється. Такий спосіб застосовується тільки для реорганізацій шляхом приєднання або злиття.

Впродовж 10 календарних днів після прийняття власником медзакладу рішення про реорганізацію необхідно повідомити про це НСЗУ офіційним листом на адресу: [email protected]. До листа необхідно додати копію рішення власника про реорганізацію.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами facebook.com/groups/NSZUAcademy