Зарплата медикам: лікарні Кіровоградщини отримали більше 53 млн грн на її виплату

24 жовтня 2022
723
Резюме

Усього з початку року дофінансування неспроможних лікарень обійшлося платникам податків у 837 млн грн

Дофінансування неспроможних лікарень з початку року обійшлося державі у 837 млн грн. Лише на Кіровоградщині лікарні отримали більше 53 млн грн додаткових коштів, які були спрямовані на виплату заробітної плати медикам.

Керівники неуспішних медичних закладів за час, поки отримують дофінансування, мали ухвалити управлінські рішення, провести оптимізацію та розробити модель подальшого розвитку лікарні. Водночас значна частина з них роками не робили кроків до посилення власної спроможності.

Коментар Олексія Яременка

«Кожна лікарня, яка потребувала дофінансування коштів, цього року отримувала їх. Ми дофінансовували лікарні, аби медики, які працюють у надважких умовах, отримували гідну зарплату, а не ставали заручниками неякісного управління керівництва», — повідомив заступник міністра охорони здоров’я Олексій Яременко.

Він також додав, що механізм дофінансування в різних варіантах існує понад три роки.

«Лікарні мали більше ніж достатньо часу, аби з неуспішного медичного закладу перетворитися на успішний. Але для когось було зручніше нічого не робити та роками лише сипати обіцянками. У війну держава не даватиме кошти «під обіцянки». Тому кожна лікарня має сформувати чіткий план виходу із ситуації та реалізувати його найближчим часом», — додав О. Яременко.

МОЗ, зі свого боку, готове вкладати в розвиток лікарень та допомагати із забезпеченням обладнанням, аби медичний заклад міг розширити кількість послуг для пацієнтів та законтрактуватися на додаткові пакети з Національною службою здоров’я України, які будуть затребуваними в найближчому майбутньому.

У той же час частина медичних закладів, які отримували пакет дофінансування «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги», вже стали фінансово самостійними. З керівниками решти лікарень триває робота.

Нагадаємо, раніше МОЗ повідомляло, що лікарні Київщини додатково отримали майже 50 млн грн на виплату зарплати медикам.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua