Договір з НСЗУ на 2023 р.: доступність для пацієнтів

21 жовтня 2022
957
Резюме

На що необхідно звернути увагу

Нагадуємо нашим читачам, що вже триває підготовка до укладання договорів з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) на 2023 р. Для того щоб укласти договір з НСЗУ, медичні заклади, зокрема, мають бути доступними для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Така норма є в порядку укладення договору про медичне обслуговування за Програмою медичних гарантій, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 25.04.2018 р. № 410.

Що важливо при подачі пропозиції

При подачі пропозиції потрібно буде додати скановану копію документа, що підтверджує доступність будівель та приміщень для осіб з інвалідністю відповідно до будівельних норм i правил. Такий документ видає фахівець з технічного обстеження, який має відповідний сертифікат.

Якщо документ медичний заклад подавав під час укладання договору в минулий період, повторно подавати його НЕ потрібно. Документ подається тільки тоді, якщо відбулися зміни — змінилася адреса, юридичне місцезнаходження тощо.

Медичним закладам, які планують укласти договір за пакетами екстреної медичної допомоги, подавати копії документа про доступність не потрібно.

Щодо забезпечення перекладу жестовою мовою — у період воєнного стану та місяць після його скасування при подачі пропозиції відповідність цій вимозі підтверджувати не потрібно.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис»