Розпочинається масштабний проєкт з навчання фахівців екстреної медичної допомоги

17 жовтня 2022
2187
Резюме

Основна мета — оновлення підходів до надання екстреної медичної допомоги на догоспітальному етапі, посилення компетенцій медиків та зниження смертності пацієнтів.

Міністерство охорони здоров’я спільно зі Світовим банком у рамках проєкту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» розпочало масштабне навчання працівників бригад екстреної медичної допомоги.

Основна мета навчального проєкту — оновлення підходів до надання екстреної медичної допомоги на догоспітальному етапі, посилення компетенцій медиків та зниження смертності пацієнтів при невідкладних станах.

Коментар Віктора Ляшка

«Постійне навчання працівників «екстренки», зокрема відпрацювання практичних навичок, — це можливість зберегти життя нашим громадянам, особливо коли йдеться про допомогу у разі інсульту, інфаркту, від яких помирає найбільше українців. Окремий напрямок — це розвиток навичок медицини катастроф для порятунку в першу чергу постраждалих від російських атак», — зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час презентації проєкту для керівників центрів екстреної медичної допомоги.

Навчанням фахівців «екстренки» займатиметься Тернопільський національний медичний університет імені І.Я. Горбачевського (ТНМУ), з яким вже укладений відповідний договір.

Йдеться про підготовку 100 інструкторів навчально-тренувальних відділів регіональних центрів екстреної медичної допомоги. Для них буде проведено очні тренінги на базі Центру симуляційного навчання ТНМУ.

Про курс

Сам курс триватиме 24 дні безпосередньої роботи в симуляційному центрі та складатиметься з окремих циклів: менеджмент критичного дорослого пацієнта, менеджмент критичного педіатричного пацієнта, менеджмент пацієнта з травмою, медицина катастроф та, власне, інструкторський вишкіл.

У подальшому інструктори, після проходження стажування (зовнішнього контролю), будуть навчати працівників центрів екстреної медичної допомоги, де безпосередньо і працюють.

Окрім того, проєкт передбачає розробку теоретичної частини навчального курсу для медичних працівників та розміщення його на онлайн-платформі. У курс будуть включені відеолекції, відеомайстер-класи, методичне забезпечення та тести, які потрібно проходити протягом теоретичної частини курсу. Переглянути матеріали можна буде в будь-який зручний час.

Охопити навчанням планується близько 25 тис. працівників системи екстреної медичної допомоги.

За успішно пройдене навчання інструкторам будуть видані сертифікати «Інструктор з догоспітальної допомоги» та нараховані бали безперервного професійного розвитку.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua