У Запорізькому медуніверситеті відкрито сучасний симуляційний центр

14 жовтня 2022
690
Резюме

Його обладнано спеціальним медичним інструментарієм та приладами, манекенами, симуляторами та муляжами, комп’ютерами і потужним програмним забезпеченням

У Запорізькому державному медичному університеті відкрито найсучасніший центр об’єктивного структурованого клінічного (практичного) іспиту (ОСКІ), що є компонентом єдиного державного кваліфікаційного іспиту.

Подробиці

На сьогодні центр обладнано спеціальним медичним інструментарієм та приладами, манекенами, симуляторами та муляжами, комп’ютерами і потужним програмним забезпеченням, яке використовується як для навчання студентів, так і для проведення іспитів.

Центр складається з 12 станцій, серед яких по дві станції з внутрішньої медицини, хірургічних хвороб та педіатрії, по одній з акушерства, гінекології, інфекційних хвороб/дитячих інфекційних хвороб, гігієни та екології, соціальної медицини та громадського здоров’я, невідкладних станів.

На кожній станції змонтовано систему відеонагляду та фіксації перебігу занять чи іспитів, відеозапис транслюється в зал екзаменаторів і використовується для аналізу перебігу іспиту та подальшого архівування.

Центр ОСКІ у Запорізькому медуніверситеті забезпечує відпрацювання практичних навичок та проведення атестації випускників на засадах та принципах об’єктивності, прозорості та єдності методики оцінювання результатів.

Таке симуляційне навчання сприяє не тільки розвитку індивідуальних професійних здібностей, а й формуванню у майбутніх лікарів навичок командної роботи та взаємодії.

Одне з головних завдань, що ставить перед собою тренінговий центр, — відтворити умови, в яких майбутні лікарі будуть максимально наближені до справжніх клінічних ситуацій для набуття найвищої професійної кваліфікації.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua