Особливості підготовки до укладання договорів з НСЗУ на 2023 р.

12 жовтня 2022
2116
Резюме

Ведення електронних записів, наявна ліцензія та зміни до неї

Як ми вже повідомляли, Національна служба здоров’я України (НСЗУ) розпочинає процес підготовки до укладання договорів з надавачами медичних послуг на 2023 р. Розповідаємо про деякі особливості підготовки.

Ведення електронних медичних записів

Ведення електронних медичних записів є обов’язковим для всіх надавачів медичних послуг, які уклали договори про медичне обслуговування населення за Програмою медичних гарантій. НСЗУ наполегливо просить сумлінно дотримуватися цієї вимоги.

Важливо, що саме на основі медичних записів в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ) розраховуватимуться запланована вартість медичних послуг та, відповідно, загальна орієнтовна ціна договорів у 2023 р.

Якщо заклад не веде медичні записи в ЕСОЗ або веде їх некоректно чи частково, це може призвести до того, що загальна орієнтовна ціна договору та оплати за ним будуть низькими.

Електронні медичні записи можуть вестись у системі лікарями через кабінети електронних медичних інформаційних систем (МІС), які пройшли відповідне тестування. Повний перелік таких МІС опублікований за посиланням.

Законодавча база — наказ МОЗ від 29 липня 2022 р. № 587 «Деякі питання ведення Реєстру медичних записів, записів про направлення та рецептів в електронній системі охорони здоров’я» та умови укладеного договору.

Про всі етапи підготовки до укладення договорів про медичне обслуговування населення за Програмою медичних гарантій будемо також повідомляти у вайбер-каналі НСЗУ.

Ліцензія на медичну практику та зміни до неї

Щоб укласти договір з НСЗУ на 2023 р., медичним закладам потрібна чинна ліцензія на медичну практику.

Якщо в закладі охорони здоров’я змінилося місце надання послуг, додалися спеціальності, змінилася назва адміністративних районів тощо — потрібно подати відомості до МОЗ про зміни до ліцензії.

Нагадуємо, що з 13 липня 2022 р. право на провадження господарської діяльності з медичної практики здійснюється на загальних підставах.

Це означає, що декларації про провадження господарської діяльності, видані замість ліцензії, треба замінити на ліцензії.

Ліцензію медичний заклад охорони здоров’я повинен отримати до подання пропозицій про укладення договору на 2023 р.

Якщо у вас відбулися зміни в ліцензії, потрібно також оновити інформацію в ЕСОЗ. А саме:

  • медичні спеціальності;
  • місця провадження господарської діяльності;
  • дані щодо ліцензії, зокрема дата прийняття рішення, номер наказу МОЗ.

НСЗУ перевіряє наявність ліцензії, а також місця надання послуг і спеціальності, які повинні співпадати з даними в ліцензії.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами facebook.com/nszu.ukr