Лікарі можуть записатися на відрядження в інші лікарні, заповнивши форму онлайн

11 жовтня 2022
2218
Резюме

Мова йде про підсилення медичних закладів з перевантаженням чи кадровим дефіцитом за рахунок цивільних медиків та науково-педагогічних працівників

Як ми вже повідомляли, Міністерство охорони здоров’я розробило наказ від 5 вересня 2022 р. № 1597 «Про затвердження Порядку направлення у відрядження медичних працівників, у тому числі науково-педагогічних працівників закладів вищої (післядипломної) освіти, фахівців з реабілітації для надання медичної допомоги та/або реабілітаційної допомоги», який регулює порядок залучення медиків для надання медичної та реабілітаційної допомоги в заклади охорони здоров’я, що потребують підсилення.

Йдеться про направлення цивільних медиків, а також науково-педагогічних працівників закладів вищої (післядипломної) освіти та фахівців з реабілітації.

Наказ передбачає роботу медиків в інших регіонах. У першу чергу, йдеться про заклади з перевантаженням чи кадровим дефіцитом. З відповідних причин такі заклади потребують підсилення і залучення медичних працівників для надання допомоги пацієнтам та постраждалим, у тому числі внаслідок бойових дій.

Механізм направлення медиків дозволить оперативно закривати потреби медичних закладів у необхідних спеціалістах та сприятиме якнайшвидшому відновленню нормальної життєдіяльності деокупованих територій та здоровʼя наших громадян.

Важливо: строк відрядження медичних працівників не може перевищувати 30 календарних днів.

Разом з тим допускаються повторні відрядження, але проміжок часу між ними повинен становити не менше ніж 30 календарних днів. Строк повторного відрядження також не може перевищувати 30 календарних днів.

Наказом також визначено, хто саме може ініціювати залучення медичних працівників. Йдеться про командування Медичних сил Збройних сил України, Центр медицини катастроф МОЗ та безпосередньо заклади, що потребують підсилення.

Медики можуть самостійно подати письмову заяву про бажання працювати в закладах охорони здоров’я, що потребують підсилення. Відповідна заява подається в довільній формі на ім’я керівника закладу, де вони працюють, та керівника Центру медицини катастроф МОЗ. Для зручності свої дані медики можуть подати, заповнивши форму за посиланням.

Також Центр медицини катастроф може залучати до надання допомоги або аеромедичної евакуації медиків і фахівців з реабілітації, які не мають українського громадянства. Йдеться про іноземців відповідної кваліфікації, окрім громадян росії та білорусі.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua