Лікарні Рівненщини отримали нове обладнання

6 жовтня 2022
520
Резюме

А МОЗ змінює підходи до розподілу обладнання відповідно до ролі закладу в госпітальному окрузі

Навіть під час війни триває забезпечення українських лікарень новим необхідним обладнанням. З початку року лише до лікарень Рівненської обл. поставлено більше ніж 130 одиниць медичного обладнання та приладів. А саме: ангіограф, кисневі станції, рентгенівські апарати, монітори пацієнта тощо. Більшість обладнання вже розвезена в медичні заклади Рівненщини. Про це міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив під час відвідування медичних закладів області.

Коментар Віктора Ляшка

«В умовах війни, коли терористична росія щодня завдає ударів по нашій медичній системі, ми продовжуємо посилювати матеріально-технічну базу наших лікарень, аби система охорони здоров’я була готова реагувати на будь-які виклики. Цьогоріч українські медичні заклади вже отримали рекордну кількість обладнання, яке було закуплено за бюджетні кошти та кошти проєктів Світового банку і Глобального фонду. Значна частина обладнання також надійшла як гуманітарна допомога від наших міжнародних партнерів, ще частину вдалося придбати за кошти UNITED24», — розповів В. Ляшко.

Загалом лікарні Рівненщини з початку року отримали 4 автомобілі швидкої медичної допомоги та очікують на поставку ще двох. Також у медзаклади надійшли ангіографічна рентгенівська система, анестезіологічний апарат та електрохірургічний апарат, 5 стаціонарних та один пересувний рентген, 14 апаратів ультразвукової діагностики, 3 електрокардіографи, 6 капнографів, 4 манекени та 17 моніторів пацієнта. Окрім того, в лікарні Рівненської обл. доставлено 13 кисневих станцій, а також різне лабораторне обладнання.

Зміна підходів до розподілу обладнання

Нині МОЗ змінює підходи до розподілу обладнання, аби сприяти більш раціональному його використанню. Після старту наступного етапу медичної реформи медичні заклади будуть забезпечуватися дороговартісним обладнанням відповідно до своєї ролі в госпітальному окрузі. Такий підхід дозволить оптимально розподілити обладнання між лікарнями та уникнути ситуацій, коли в закладі встановлюється дороговартісний апарат, який майже не використовується через брак попиту серед пацієнтів або ж нестачу кваліфікованих фахівців.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua