Успішний досвід медичної реформи: Рівненська обл.

6 жовтня 2022
780
Резюме

Досвід КНП «Зарічненська багатопрофільна лікарня», розташованого в смт Зарічне, майже за 180 км від обласного центру

5 жовтня 2022 р. міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко відвідав з робочим візитом Рівненську обл. У межах візиту міністр ознайомився з роботою КНП «Зарічненська багатопрофільна лікарня», розташованого в смт Зарічне, майже за 180 км від обласного центру і практично на кордоні з Республікою Білорусь.

Попри віддаленість населеного пункту колектив медичного закладу організував необхідне місцевому населенню надання медичної допомоги та отримав контракти з Національною службою охорони здоровʼя України (НСЗУ) на 2022 р. за 10 пакетами, серед яких хірургічні операції дорослим і дітям у стаціонарних умовах, хірургічні операції в умовах стаціонару одного дня, медична допомога під час пологів, стоматологічна допомога дорослим і дітям тощо. Загальна ціна договору становила близько 65,7 млн грн.

Також завдяки прийнятому Урядом рішенню (яке передбачає додаткові виплати закладам охорони здоров’я, в яких працевлаштовані та залучені до надання медичної допомоги лікарі-інтерни), заклад зміг підсилити свій кадровий потенціал та отримати додаткове фінансування заробітних плат інтернів у розмірі 128 тис. грн. Це один із кроків до забезпечення стабільної роботи лікарні та надання допомоги необхідній кількості місцевого населення, у тому числі внутрішньо переміщеним особам.

Загалом з січня до вересня поточного року, надаючи як первинну, так і спеціалізовану медичну допомогу, лікарня отримала від держави фінансування за надані послуги в розмірі понад 50 млн грн.

Коментар Віктора Ляшка

«Стратегічний підхід, спрямований на розвиток закладу, вміння планувати та приймати управлінські рішення, за підтримки держави роблять можливим належне функціонування і забезпечення лікарень навіть у віддалених населених пунктах, — наголосив В. Ляшко. — Водночас з урахуванням географічного розташування деяких населених пунктів у зоні обслуговування лікарні, стану автомобільних доріг, нового адміністративного поділу області для таких лікарень повинно бути визначене окреме місце в спроможній мережі госпітального округу. Подальший розвиток цього закладу в частині покращання певної матеріально-технічної бази та доукомплектування кадрами дозволить закрити і питання доступності для людей медичної допомоги у разі інсультів та забезпечить раннє виявлення онкологічних хвороб».

Наразі в медичному закладі надають консультативну допомогу лікарі з онкологічного центру Луганської обл., які вимушені були залишити своє місце роботи через повномасштабне вторгнення рф на територію України.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua