Україна отримала 4 тис. доз вакцини проти сказу

5 жовтня 2022
435
Резюме

Україна наразі отримує вакцини, закуплені ЮНІСЕФ за кошти донорів, — Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), урядів Японії та Італії

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) доставив в Україну 4 тис. доз вакцини проти сказу. Про це повідомляють у МОЗ України. Нагадаємо, що Україна наразі отримує вакцини, закуплені ЮНІСЕФ за кошти донорів, — Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), урядів Японії та Італії. Це вакцини від поліомієліту, дифтерії та правця, кору, краснухи, паротиту, сказу. Загалом понад 1,5 млн доз вакцин надходять у країну як гуманітарна допомога.

Наприкінці серпня ЮНІСЕФ також почав поставку в Україну 30 автомобілів для транспортування вакцин в усі регіони країни. 14 з них вже доставлено в обласні центри контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

Небезпека сказу

В Україні є небезпека сказу. Кожного року в країні реєструють випадки сказу, у тому числі серед домашніх тварин. Цього року зафіксовано випадок смерті молодої жінки від сказу. На жаль, жінка не пройшла екстрену вакцинопрофілактику проти сказу.

Ліків проти сказу не існує, у хвороби 100% летальність. Єдиний шанс запобігти розвитку хвороби після укусу твариною — екстрено вакцинуватися.

ЮНІСЕФ разом із партнерами продовжують підтримувати Україну в реагуванні на надзвичайну гуманітарну ситуацію, створену війною: надавати лікарські засоби та медичне обладнання, навчати медичний персонал, ремонтувати бомбосховища в українських лікарнях, надавати психологічну, консультаційну та матеріальну допомогу сім’ям із дітьми, проводити навчальні та інші заходи для дітей, їхніх батьків, соціальних працівників та освітян і багато іншого.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua