Що мотивує медиків до роботи? Результати дослідження

22 вересня 2022
971
Резюме

Проведено проєктом USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я»

Найбільшими стимулами до праці для українських медиків залишаються заробітна плата, професійний розвиток та наявність сучасної медичної інфраструктури в лікарні. Про це свідчать дані дослідження серед медичних працівників щодо мотиваційних стимулів у закладах охорони здоров’я, яке нещодавно було проведено проєктом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Підтримка реформи охорони здоров’я».

Під час війни лікарів мотивують працювати в медичній сфері допомога людям, відчуття відповідальності, підтримка колег і керівництва та можливість професійно розвиватися. Для багатьох також важливим є престиж професії та особистий внесок у перемогу України.

Коментар Олексія Яременка

«Медики — наші ключові «гравці» в системі охорони здоров’я, і саме їх мотивація має залишатися пріоритетом для керівництва лікарні. Тому що можна скільки завгодно вкладати в стіни та обладнання, однак без розбудови кадрового ресурсу неможливо досягнути результату. За останній рік державі вдалося зробити суттєвий крок до фінансової мотивації медиків, забезпечивши їх базовою заробітною платою», — повідомив заступник міністра охорони здоров’я Олексій Яременко.

На початку січня Уряд встановив нову базову зарплату медикам — не менше 20 000 грн для лікарів та не менше 13 500 грн для медичних сестер. За словами заступника міністра охорони здоров’я, заробітна плата і надалі залишається важливим критерієм при виборі місця роботи.

Дослідження свідчить, що медичні працівники, серед іншого, цінують можливість бути почутими керівництвом лікарні. Також важливим стимулом залишитися працювати в Україні  для медиків є продовження реформи охорони здоров’я.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua