У ВООЗ прийнято Регіональний план дій у сфері цифрової охорони здоров’я

15 вересня 2022
611
Резюме

Головна мета — сприяти цифровій трансформації медицини в Європі та Центральній Азії для покращання здоров’я та добробуту людей.

Міністри охорони здоров’я та делегати з 53 держав — членів ВООЗ прийняли перший в історії Регіональний план дій у сфері цифрової охорони здоров’я, головна мета якого — сприяти цифровій трансформації медицини в Європі та Центральній Азії для покращення здоров’я та добробуту людей.

На зустрічі 12 вересня 2022 р. під час 72-ї сесії Європейського регіонального комітету ВООЗ міністри та делегати ухвалили резолюцію, в якій визнано вирішальну роль і потенціал цифрових інструментів у секторі охорони здоров’я, у тому числі з урахуванням досвіду щодо протидії пандемії COVID-19.

Новий план дій базується на використанні цифрових інструментів для покращання якості медичних послуг, захисту людей від надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров’я, сприяння здоров’ю та добробуту.

Коментар Марії Карчевич

«Україна долучається до європейських стандартів у сфері цифрової медицини, — зазначила заступник міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Марія Карчевич. — Ключовий успіх реалізації найамбітніших цифрових проєктів — цифрові компетентності всіх користувачів системи — як медичних працівників, так і пацієнтів, а також бажання постійно розвиватися і вдосконалюватися».

Цифрова охорона здоров’я підтримуватиме розвиток і поширення телемедицини, щоб забезпечити людей якісними медичними послугами незалежно від того, де вони живуть, штучного інтелекту та інших засобів, що сприятимуть підвищенню якості медичних послуг та довіри людей до медицини в цілому.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua