Якою буде спроможна мережа лікарень на Івано-Франківщині

14 вересня 2022
879
Резюме

Обговорили під час візиту в область Олексія Яременка

На Івано-Франківщині обговорили формування спроможної мережі лікарень, яка дозволить забезпечити пацієнтів якісними та безоплатними медичними послугами. Попередньо до Івано-Франківського госпітального округу увійдуть 17 медичних закладів. Із них 2 лікарні будуть надкластерними, ще 5 стануть кластерними та 10 — загальними. Про це під час візиту до медичних закладів Прикарпаття розповів заступник міністра охорони здоров’я Олексій Яременко.

Наразі МОЗ спільно з місцевою владою синхронізують свої позиції щодо бачення кожного окремого госпітального округу.

Коментар Олексія Яременка

«Під час формування проєкту спроможної мережі ми враховували десятки критеріїв, за якими визначали лікарні, що до неї потрапили. Однак на місцях картина може бути дещо іншою. Тому зараз спільно з громадами та медиками верифікуємо кожен медичний заклад, який потрапив до спроможної мережі. Шукаємо шляхи розвитку для кожного з них, де це необхідно, удосконалюємо маршрути пацієнта з урахуванням місцевих особливостей», — повідомив Олексій Яременко під час зустрічі з місцевою владою.

Відповідно до наступного етапу реформи охорони здоров’я, який стартував нещодавно, кожна область стане окремим госпітальним округом, який, у свою чергу, буде розбитий на госпітальні кластери. У кожному госпітальному окрузі лікарні поділятимуться на 3 типи: надкластерні, кластерні та загальні. Найпростіші випадки лікуватимуться в медичних закладах, які максимально наближені до пацієнта, водночас такі захворювання, як інсульт та інфаркт, починаючи з 2023 р., лікуватимуть у кластерних та надкластерних медичних закладах, які надаватимуть високоспеціалізовану медичну допомогу.

Заступник міністра охорони здоров’я нагадав, що лікарні, які не потрапили до спроможної мережі медичних закладів, і надалі зможуть укладати контракти з Національною службою здоров’я України, за винятком пакетів на інсульти та інфаркти.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua