Проведено семінар щодо роботи бригад надзвичайної медичної допомоги

12 вересня 2022
494
Резюме

За участю представників ВООЗ

Понад 30 представників системи охорони здоров’я взяли участь у семінарі Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо того, як зміцнити спроможність України реагувати на національні надзвичайні ситуації та спалахи за допомогою розгортання клінічних команд медицини катастроф і громадського здоров’я.

З боку Міністерства охорони здоров’я участь взяли фахівці Експертної групи екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, Українського науково-практичного центру медицини катастроф, регіональних центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, Центру громадського здоров’я та Центру контролю і профілактики захворювань, з боку ВООЗ — Секретаріат із питань бригад надзвичайної медичної допомоги (БНМД) Департаменту екстрених операцій штаб-квартири ВООЗ.

Для чого проведено семінар

Загальна мета семінару — допомогти зміцнити спроможність України в реагуванні на надзвичайні ситуації і спалахи захворювань для забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя країни шляхом залучення кваліфікованих клінічних бригад та бригад у сфері громадського здоров’я.

Під час семінару учасники вчилися:

  • розуміти, як концепція БНМД може забезпечити підтримку національної системи охорони здоров’я України під час надзвичайних ситуацій;
  • визначати ключові кроки і види діяльності для розбудови національної програми щодо БНМД;
  • окреслювати основну методологію координації доступу до національних та/або міжнародних БНМД і їх використання в рамках наявної в Україні системи реагування на надзвичайні ситуації.

Під час семінару учасники застосували різноманітні підходи та методики для навчання, зокрема, розробляли сценарій надзвичайних ситуацій, тематичні презентації, брали участь у групових дискусіях та паралельних форумах, розширювали стандарти операційних процедур для включення в них елементів міжнародної практики.

Ці нові знання та навички допоможуть у відновленні медичної інфраструктури на звільнених територіях, оскільки даний процес потребуватиме тимчасової підтримки команд медицини катастроф до часу, коли буде відновлено місцеві заклади охорони здоров’я.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua