Біопротези аортального клапана закуповуватимуть за кошти бюджету

8 вересня 2022
590
Резюме

Таке рішення ухвалив Кабінет Міністрів України 7 вересня 2022 р.

Відтепер біопротези серцевого аортального клапана для транскатетерної імплантації закуповуватиме держава. Такі зміни до переліку централізованих закупівель лікарських засобів та медичних виробів ухвалив Кабінет Міністрів України 7 вересня 2022 р.

Коментар Віктора Ляшка

«Серцево-судинні хвороби — це основна причина смертності українців в останні роки. І вочевидь, війна спровокує ще більшу кількість таких захворювань. Тому вбачаємо за необхідне розширити перелік централізованих закупівель лікарських засобів та медичних виробів і включити до них протези серцевих клапанів, що використовуються для транскатетерної імплантації пацієнтам. Зазвичай це особи похилого віку, які не могли зробити операцію до цього», — коментує міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Для кого призначені біопротези

Біопротези серцевого аортального клапана для транскатетерної імплантації необхідні для пацієнтів зі стенозом аортального клапана, яких не можна лікувати хірургічно або які перебувають у групі високого хірургічного ризику через наявність супутньої патології.

Транскатетерна імплантація клапана дозволяє зберігати грудну клітку пацієнта цілою та виконується на працюючому серці, що значно пришвидшує період реабілітації та одужання. Завдяки цьому підходу операція на серці відбувається фактично без розрізу.

Операції зі встановлення катетера потребують особливих компетенцій від спеціалістів, які їх виконують. В Україні вже сьогодні працює команда лікарів, сертифікованих на виконання таких операцій. Світова практика вказує на велику незабезпечену потребу в таких операціях, а відтак кількість їх буде суттєво збільшуватися.

Наразі у світі існує з десяток виробників відповідних біопротезів серцевого аортального клапана для транскатетерної імплантації, в тому числі й український виробник, але їх вартість залишається високою, тому заклади охорони здоров’я їх закуповують поштучно. Централізована закупівля за рахунок збору потреби та ефекту масштабу дозволить суттєво знизити ціну та розширити доступ пацієнтів до транскатетерної імплантації.

Додатково ухвалена постанова доповнює перелік підрозділом «Придбання для закладів охорони здоров’я медичних виробів для забезпечення лабораторного супроводу надання медичної допомоги методом трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів».

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua