НСЗУ оголосила про укладання договорів за 4 пакетами

2 вересня 2022
1527
Резюме

Щоб покращити доступність медичних послуг для українців під час війни

Щоб покращити доступність медичних послуг для українців під час війни, Національна служба здоров’я України (НСЗУ) відкриває додаткові оголошення за декількома напрямами Програми медичних гарантій на 2022 р. Йдеться про 4 пакети пріоритетних послуг:

Через міграційні процеси в окремих регіонах України збільшилася кількість пацієнтів, яким потрібна медична допомога. Фахівці НСЗУ зібрали актуальну інформацію від медичних закладів, кожен міжрегіональний департамент зробив аналіз свого регіону, і на основі цих даних прийняли рішення розширити мережу закладів, які надають допомогу за певними напрямами. Адже Програма медичних гарантій — це гнучкий інструмент, який дозволяє вчасно реагувати на актуальні потреби.

Так, у певних регіонах збільшилася кількість жінок, які народжують. Відповідно, збільшилися потреба в медичній допомозі та кількість пологів. Це також означає, що може зрости кількість немовлят, які потребують якісної та своєчасної неонатальної допомоги. Адже зниження материнської та дитячої смертності є однією з цілей трансформації медичної системи. Тож охорона материнства і дитинства є одним із фокусів у Програмі медичних гарантій.

Ще одним із пріоритетів у Програмі медичних гарантій є медична допомога при інсульті та інфаркті. Додаткові оголошення дозволять розширити мережу медичних закладів, які лікуватимуть українців від серцево-судинних захворювань, смертність від яких є найвищою в Україні.

Аналіз НСЗУ показав, що збільшилася кількість закладів, які відповідають вимогам і готові надавати пріоритетні послуги. Зокрема, виконують вимогу щодо мінімальної кількості наданих послуг. Саме цей показник є важливим для лікарень та запроваджений в інтересах пацієнта, адже свідчить про наявність достатньої практики у медиків.

Тож медичні заклади, які відповідають вимогам, зможуть укласти договори за цими напрямами. Це дозволить покращити доступність медичної допомоги для пацієнтів і дасть можливість медичним закладам отримати додаткові кошти за надані медичні послуги.

Оголошення вже опубліковані на сайті НСЗУ в розділі «Контрактування 2022».

Термін подачі пропозицій з 01.09.2022 до 18.11.2022 р.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами nszu.gov.ua