Перше засідання експертних груп ПМГ–2023: супровід осіб з ВІЛ

25 серпня 2022
550
Резюме

Засідання відбулося 25 серпня 2022 р.

25 серпня 2022 р. в Національній службі здоров’я України (НСЗУ) відбувся перший раунд засідання Робочої групи медичних експертів з питань розробки проєктів специфікацій та умов закупівлі медичних послуг за Програмою медичних гарантій (ПМГ)–2023 за напрямом «Діагностика, лікування та супровід осіб із вірусом імунодефіциту людини».

Члени робочої групи розглянули й обговорили пропозиції узагальненого проміжного переліку експертних пропозицій та зауважень до проєкту специфікацій та умов закупівлі за пакетом ПМГ–2023 «Діагностика, лікування та супровід осіб із вірусом імунодефіциту людини (та підозрою на ВІЛ)».

Які зміни прийняли

У ході засідання експерти обговорили та прийняли, зокрема, наступні зміни до специфікацій:

  • у переліку необхідних лабораторних досліджень виділити окремим пунктом визначення HBsAg, антитіл до HCV;
  • конкретизувати проведення ідентифікаційного етапу обстеження особи з позитивним ВІЛ-статусом;
  • розширити пункт щодо потреби в соціальному супроводі та психологічній підтримці, додавши вимогу — направлення до відповідних установ та надання особистісно-орієнтованої допомоги.

Водночас експертна група обговорювала, але не підтримала пропозиції додати до переліку необхідних інструментальних досліджень радіологічне обстеження, рентгенологічне дослідження грудної клітки та кольпоскопію, враховуючи результати скринінгу на інфекції, що передаються статевим шляхом.

За результатами засідання ухвалили опрацювати оновлений проєкт специфікацій та умов закупівлі за даним напрямом та надати експертні висновки.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами nszu.gov.ua