Ринопластика: класична чи без операції? Порівняння результату

23 серпня 2022
1295
Резюме

Серед усіх пластичних операцій ринопластика, або пластика носа, вважається однією з найскладніших. Це зумовлено тим, що анатомічні структури мають свої особливості, також зміни рис обличчя можуть бути доволі значними навіть при невеликому хірургічному виправленні. Тому дуже велике значення мають правильне встановлення діагнозу та підбір найвідповіднішої операції, взаємопорозуміння між пацієнтом та лікарем. Усе це і навіть […]

Серед усіх пластичних операцій ринопластика, або пластика носа, вважається однією з найскладніших. Це зумовлено тим, що анатомічні структури мають свої особливості, також зміни рис обличчя можуть бути доволі значними навіть при невеликому хірургічному виправленні. Тому дуже велике значення мають правильне встановлення діагнозу та підбір найвідповіднішої операції, взаємопорозуміння між пацієнтом та лікарем. Усе це і навіть більше охоплює ринопластика на laserone.com.ua/rhinoplasty, яка проводиться з мінімальною кількістю рубців та професійною підготовкою пацієнтів.

Різновиди ринопластики:

  1. Класична, яка включає підвиди — відкрита/закрита або зовнішня/внутрішня.
  2. Безопераційна — залежно від мети проведення може бути естетичною та функціональною.

Залежно від обраної тактики лікування відмічатимуть ті чи інші результати.

Наслідки класичної ринопластики

За допомогою відкритого втручання можуть виконуватися відшарування м’яких тканин, переміщення та видалення кісток (остеотомія) та хрящової частини. Якщо стоїть питання проведення обширного та складного втручання через причину вроджених захворювань чи травми перегородки, тоді пластичні хірурги нерідко надають перевагу цьому способу лікування. При належній майстерності після операції залишається невеликий малопомітний рубець.

Закрита класична ринопластика — це розрізи всередині носових ходів, тому після втручання зовнішні вади практично відсутні. Єдиний момент: ця методика далеко не завжди може бути використана через ускладнений доступ. Найчастіше її здійснюють за необхідності виправити перегородку носа чи усунути кістковий наріст або горбинку.

У кожному випадку порушення нюху не відмічають, оскільки майстерний хірург знає, як правильно, наприклад, сформувати крила носа і при цьому не пошкодити рецептори нюхових нервів.

Результати без остеотомії

Без остеотомії може бути проведена реконструкція кінчика носа у вигляді його підняття або зменшення. Також можлива септопластика, коли носову перегородку переміщують у потрібний бік. Спеціальний лазерний метод дозволяє змінити форму носових ходів або реконструювати хрящ, може бути удосконалена плоска спинка. У таких випадках реабілітаційний період значно коротший, але й здійснені зміни не будуть значними. Тому якщо потрібне більш радикальне формування зовнішнього образу, все ж виконується остеотомія.

Безопераційна ринопластика: результати

Для проведення цього виду операції використовують метод ін’єкційного введення філерів. Ці спеціальні препарати, створені на основі гіалуронової кислоти або кальцію, використовуються для змін контурів різних ділянок обличчя, включаючи ніс. На подібну ринопластику ціна встановлюється зазвичай нижча порівняно з класичним методом, але термін її дії також обмежений. У зв’язку з цим процедуру потрібно періодично повторювати.

Щоб гарантовано отримати бажаний результат, слід звернутися у клініку, в якій працюють справжні професіонали. Таким медичним закладом в Україні є LaserOne. Тут проводять різні види ринопластики, а справжні майстри пластичної хірургії виконують усе необхідне на найвищому рівні.