В Україні буде удосконалено прижиттєву патоморфологічну діагностику

22 серпня 2022
535
Резюме

Відповідно до міжнародних та європейських стандартів.

Міністерство охорони здоров’я України затвердило склад робочої групи, завданням якої є удосконалення прижиттєвої патоморфологічної діагностики відповідно до міжнародних та європейських стандартів.

Для чого це робиться

Завдяки оновленню стандартів пацієнтам надаватимуться сучасні імуногістохімічні та молекулярні дослідження, що, зі свого боку, допомагатиме лікарям встановити точний діагноз. Особливо важливими такі дослідження є для достовірної діагностики онкологічних захворювань.

«Наше пріоритетне завдання на сьогодні — перемогти. І медики для виконання цього завдання докладають чимало зусиль. Водночас ми й під час війни думаємо про впровадження інноваційних методів діагностики та лікування. І не можна говорити про розвиток системи охорони здоров’я, забуваючи про патологоанатомічну діагностику. Остання потребує впровадження сучасних високотехнологічних імуногістохімічних, молекулярно-генетичних і ультраструктурних методів, які дозволять забезпечити об’єктивність клінічного діагнозу», — відзначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Нагадаємо, нещодавно Верховна Рада України ухвалила нову редакцію Закону України «Про лікарські засоби», який імплементує європейські практики регулювання обігу лікарських засобів в українське законодавство.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua