В Україні вже працюють дві телеметричні платформи

19 серпня 2022
914
Спеціальності :
Резюме

Телемедицина надає лікарям нові унікальні можливості для особистісного розвитку

В Україні пройшли успішне випробування два телемедичні проєкти: система Teledoc Health, що надає можливості для віртуальної допомоги, та телемедична платформа нейросенсорної реабілітації Rehabilitation Gaming System, яка за допомогою гаджетів допомагає комплексно лікувати пацієнтів із пошкодженням головного мозку та опорно-рухового апарату.

Важливість впровадження телемедицини

Впровадження телемедичних інновацій в Україні змінює філософію української медицини — стиль роботи лікарів і їхні взаємовідносини з пацієнтом. Тепер це консультативні можливості від кращих медичних спеціалістів світу. Телемедицина надає лікарям нові унікальні можливості для особистісного розвитку.

«Телемедицина — згусток сучасних технологій. Це майбутнє, яке вже настало. Нам випав унікальний шанс скористатися уже готовими рішеннями і впровадити їх в Україні», — зазначила Марія Карчевич, заступник міністра охорони здоров’я з питань цифровізації.

Основні функції платформи Teledoc Health виконує робот Litev3 — девайс, що максимально наближає віртуальні відвідування до реальних. За допомогою вбудованої керованої камери дуже високої роздільної здатності можна ретельно обстежувати пацієнта, вимірювати температуру тіла, тиск та під’єднувати діагностичне обладнання тощо. Система надає можливість у деяких випадках повністю замістити роботу медперсоналу і може самостійно рухатися та передавати дані для консиліумного рішення щодо лікування кожного хворого.

Уже 8 таких пристроїв працюють у 5 містах України, створивши синергічну мережу провідних закладів охорони здоров’я. Планується розширення мережі до 30 пристроїв.

Платформа Rehabilitation Gaming System — це телереабілітація для підвищення якості життя осіб з пошкодженням головного мозку та опорно-рухового апарату. Проєкт адаптований до конкретних потреб кожного пацієнта від гострої до хронічної фази після пошкодження головного мозку.

В ігровій формі за допомогою звичайного гаджета хворий виконує прості вправи. Рухи пацієнта програмуються, щодо кожного розробляється спеціальна програма, яка фіксує динаміку і враховує помилки, у графіках і в процентному вимірі. Це справжній прорив у лікуванні пацієнтів з дитячим церебральним паралічем, хворобою Альцгеймера тощо. Це також допомога пацієнтам, які отримали різні травми, контузії, порушення мозкової діяльності внаслідок поранень та вибухів, під час бойових дій.

Платформа Solo забезпечує захист інформації, що є найважливішою умовою роботи проєктів телемедицини, особливо в умовах воєнного стану.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua