Лікарні Полтавщини отримали сучасне обладнання

19 серпня 2022
449
Резюме

Кисневі станції, комп’ютерні томографи, рентгенапарати, обладнання для проведення наркозу та інтенсивної терапії

З початку року лікарні в Полтавській обл. отримали 18 кисневих станцій, придбаних у рамках централізованих закупівель та субвенції з державного бюджету, яка була спрямована Міністерством в область. Про це міністр охорони здоров’я повідомив під час візиту в заклади охорони здоров’я області 18 серпня 2022 р.

Коментар Віктора Ляшка

За словами Віктора Ляшка, в лікарнях області цього року також розпочали роботу 6 апаратів комп’ютерної томографії та 5 рентгенапаратів, які були придбані за кошти державного бюджету.

«Повномасштабна війна стала серйозним викликом для системи охорони здоров’я України, але наші медики довели, що можуть працювати навіть у надскладних умовах та надійно тримати медичний фронт. На жаль, ворог не припиняє руйнувати лікарні, обстрілювати «швидкі» та цинічно грабувати і вивозити наше обладнання з лікарень, де країна-агресор намагається встановити окупаційний режим. Але попри виклики ми продовжуємо розбудовувати та модернізувати заклади охорони здоров’я, щоб медичні працівники мали можливість рятувати життя українців», — зазначив В. Ляшко.

Також Міністерство охорони здоров’я України за кошти позики Світового банку придбало для  закладів охорони здоров’я  Полтавщини 20 моніторів пацієнта й аксесуари до них, наркозно-дихальний апарат, 7 інфузійних насосів, 6 пересувних рентгенапаратів, 9 капнографів з одноразовими адаптерами, кілька десятків адаптерів повітропроводу. Зазначене обладнання вже доставлено в лікарні.

Область також отримала і найближчим часом розподілить 27 апаратів ультразвукової діагностики з наборами датчиків, 7 портативних електрокардіографів і 315 наборів комплектувальних частин до них.

До кінця місяця запланована доставка наркозного апарату, 2 наборів витратних матеріалів для системи забезпечення анестезії, 100 портативних рентгенів, 1000 шприцевих насосів, 200 інфузійних насосів, 800 аспіраторів, 200 ручних апаратів для штучної вентиляції легень (для дітей і дорослих) та розхідні матеріали для цього обладнання. До того ж будуть доставлені 100 ларингоскопів, 50 електрокардіографів і 150 електродів для електрокардіографії; 500 ларингоскопів; 500 отоскопів/офтальмоскопів та витратні матеріали для них.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua