Тривають навчання з першої психологічної допомоги

15 серпня 2022
745
Резюме

У рамках Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки

У рамках Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, ініційованої першою леді України Оленою Зеленською, спільно з організацією Save The Children проведено підготовку тренерів з питань першої психологічної допомоги.

Протягом трьох дводенних онлайн-тренінгів на тему «Перша психологічна допомога для працівників допомогаючих професій» 69 працівників регіональних центрів соціальних служб успішно пройшли навчання з надання першої психологічної допомоги.

Про першу психологічну допомогу

Перша психологічна допомога — це загальновизнана, проста й дієва методика забезпечення первинної підтримки людей у кризових ситуаціях. Тож отриманий учасниками навчання набір навичок та вмінь допоможе їм у роботі з дітьми, зокрема в обмеженні проявів стресу, що виникає внаслідок нещасних випадків, стихійних лих, конфліктів, міжособистісного насильства та інших кризових ситуацій.

За результатами проходження тренінгу кожен учасник отримав сертифікат, який дає право навчати першій психологічній допомозі фахівців із соціальної роботи, соціальних працівників, які працюють у територіальних громадах. Таким чином, отримані знання масштабуватимуться на регіональному рівні, щоб необхідну допомогу могли отримати якомога більше людей, які її потребують.

Такі тренінги стануть у нагоді всім, хто працює з дітьми і заради дітей, незалежно від їх професійного досвіду й підготовки.

Для дієвої підтримки тренерів після проведення тренінгів сформовані дві супервізійні групи для учасників. З 1 по 10 серпня в кожній групі проведено дві сесії для обговорення питань, які залишилися поза увагою учасників під час тренінгу, для обміну досвідом та зворотного зв’язку.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua