Україна отримала вакцини від кору, паротиту і краснухи, а також гепатиту В

12 серпня 2022
748
Резюме

У якості гуманітарної допомоги

На початку серпня в Україну доставили 8500 десятидозових флаконів вакцини проти гепатиту В (загалом — 85 000 доз) та 100 000 однодозових флаконів багатокомпонентної вакцини проти кору, паротиту і краснухи. Поставка є гуманітарною допомогою. Усі дози вакцини проти кору, паротиту і краснухи вже доставлено в регіони, наразі готується розвезення вакцини проти гепатиту В.

Обидві вакцини внесені до Національного календаря профілактичних щеплень, їх можна отримати безоплатно в закладах охорони здоров’я, що мають укладений договір із Національною службою охорони здоровʼя (НСЗУ). Така поставка дозволяє забезпечити українським дітям безперервність планової імунізації, а отже — захистити їх від тяжкого перебігу інфекційних хвороб.

Вакцину проти гепатиту В роблять немовлятам ще в пологовому будинку в першу добу життя, а потім у віці 2 і 6 міс. Вакцинація рекомендована і дорослим. Щеплення від кору, епідемічного паротиту (свинки), краснухи роблять у віці 12 міс і 6 років.

Очікується поставка інших вакцин

Найближчим часом очікується також надходження в країну 600 000 доз оральної вакцини проти поліомієліту та 99 500 доз інактивованої вакцини проти поліомієліту у якості гуманітарної допомоги від Дитячого фонду ООН (UNICEF).

Усі вакцини, внесені до Національного календаря профілактичних щеплень, є в наявності. Наприклад, станом на 1 липня в Україні було 1 377 625 доз анатоксину для профілактики дифтерії та правця зі зменшеним вмістом антигену (АДП-м); 964 923 дози вакцини проти кашлюка, дифтерії та правця з цільноклітинним кашлюковим компонентом; 358 560 доз вакцини для профілактики туберкульозу тощо.

Загалом наявних залишків та запланованих надходжень вакцин достатньо для забезпечення потреби в щепленнях до січня 2023 р.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua