Реабілітаційні послуги в моделі госпітальних округів

5 серпня 2022
781
Резюме

Кожен кластерний заклад має надавати їх за трьома пакетами НСЗУ

Розвиток реабілітаційних послуг наразі має бути одним із пріоритетних для медичних закладів. Адже на тлі війни стрімко зростає потреба як у фізичній, так і в психологічній реабілітації пацієнтів. Про це заступник міністра охорони здоровʼя Олексій Яременко заявив 4 серпня 2022 р. під час візиту до лікарень Київської обл.

Наразі в рамках Програми медичних гарантій послуги з медичної реабілітації пацієнти можуть отримувати безоплатно.

Коментар Олексія Яременко

За словами заступника міністра, кожен медичний заклад, який відіграватиме роль кластерного в госпітальному окрузі, обов’язково має надавати послуги з реабілітації за трьома пакетами Національної служби здоров’я України (НСЗУ).

«У модель госпітальних округів ми заклали чіткі критерії, яким мають відповідати медичні заклади, що потрапили до спроможної мережі. Один із них — наявність послуг з реабілітації. Під час війни цей напрям має бути одним з перших, на якому робитимуть акцент медичні заклади, плануючи свій розвиток на найближчі роки. Якісні реабілітаційні послуги мають бути максимально наближені до пацієнта в кожному регіоні України», — зазначив О. Яременко.

Зокрема, у Фастівській багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування, що на Київщині, активно розвивають послуги з дитячої реабілітації, в тому числі психологічної. Адже діти першими зазнають травматизації психіки. Наразі таку ініціативу активно підтримують міжнародні партнери.

Нагадаємо, на сьогодні у Програмі медичних гарантій існує три напрямки реабілітаційних послуг:

Медич­на реабілітація немовлят, які народилися передчасно та/або хворими, протягом перших трьох років життя;

Медична реабілітація дорослих та дітей від трьох років з ураженням опорно-рухово­го апарату;

Медична реабілітація дорослих та дітей від трьох років з ураженням нервової системи.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua