Україна приєдналася до програми «EU4Health»

18 липня 2022
431
Резюме

Загальний бюджет — 5,3 млрд євро.

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко в рамках робочого візиту на Львівщину зустрівся зі Стеллою Кіріакідес, єврокомісаром з охорони здоров’я та безпеки харчових продуктів ЄС.

Під час зустрічі Комісія ЄС та український уряд в особі міністра охорони здоров’я В. Ляшка підписали угоду про приєднання України до програми «EU4Health».

Загальний бюджет програми на 2021–2027 рр. становить 5,3 млрд євро. Отримувати фінансування на проєкти покращення охорони здоров’я зможуть органи державної влади, неурядові організації, малий і середній бізнес на рівних умовах, як і їх колеги з країн — членів ЄС, Норвегії та Ісландії.

Коментар Віктора Ляшка

«Європейська інтеграція України покращуватиме якість життя наших громадян через доступ до відповідних фондів і фінансів ЄС. Ми вдячні Європейському Союзу за постійну підтримку України, зокрема медичної сфери. Підписання угоди відкриває нам доступ до фінансування ЄС у сфері охорони здоров’я. Це дозволить українській системі охорони здоров’я швидко реагувати на нагальні потреби та сприятиме відновленню та модернізації зруйнованої медичної інфраструктури, у тому числі і довготривалій», — зазначив міністр.

Про програму «EU4Health»

Метою європейської програми «EU4Health» є:

  • покращення та зміцнення здоров’я населення європейських країн;
  • сприяння здоровому способу життя та запобігання поширенню захворювань;
  • захист людей від серйозних транскордонних загроз;
  • сприяння розширенню асортименту та збільшенню кількості лікарських засобів і медичних виробів, а також їх доступності, у тому числі й цінової;
  • зміцнення систем охорони здоров’я шляхом покращення їх відновлюваності та ефективності використання ресурсів.

Участь України у програмі дозволить краще підготувати систему охорони здоров’я України до європейських стандартів та полегшить секторальну інтеграцію України до Європейського Союзу.

Також В. Ляшко та С. Кіріакідес відвідали медичні заклади Львова, де поспілкувалися з медичними працівниками та пацієнтами, які проходять лікування і реабілітацію після тяжких травм, отриманих внаслідок бомбардувань та обстрілів російських терористів.

Коментар Стелли Кіріакідес

«Я глибоко зворушена і засмучена болем і стражданням, які я побачила в результаті варварського й безглуздого російського вторгнення. Завдяки підписаній сьогодні угоді про програму «EU4Health» Україна зможе швидко отримати вигоду від фінансування ЄС, пов’язаного з охороною здоров’я, щоб відразу підтримати сферу охорони здоров’я. Сьогодні, коли ми поглиблюємо нашу співпрацю в галузі охорони здоров’я, ми посилаємо ще один чіткий сигнал повної та непохитної підтримки України з боку ЄС», — сказала в ході візиту пані С. Кіріакідес.

Нагадаємо, що на 2022 р. Україна звільнена від вступного внеску, і українські організації, за умови успішної ратифікації програми в парламенті, зможуть взяти участь у проєктах програми «EU4Health».

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua