Як працюють медичні заклади на окупованих територіях?

13 липня 2022
500
Резюме

Україна продовжує підтримувати медичну систему в тимчасово окупованих регіонах та щомісяця перераховує медзакладам кошти

Більше ніж 400 українських закладів охорони здоров’я опинилися на тимчасово окупованих росіянами територіях. Ворог уже зруйнував тут 87 об’єктів охорони здоров’я, 84 з яких — на Донеччині, і продовжує нищити медичну інфраструктуру регіону. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я Олексій Яременко.

Коментар Олексія Яременка

За його словами, Україна продовжує підтримувати медичну систему у тимчасово окупованих регіонах та щомісяця перераховує закладам кошти. З початку повномасштабної війни вже перераховано понад 4 млрд грн.

«Там наші лікарі, які лікують наших українських пацієнтів. І це наша принципова позиція — завжди підтримувати своїх, де б вони не були. Сьогодні ми маємо зв’язок з більшістю медичних закладів, які знаходяться в окупації. Кожному, з ким такий зв’язок встановлено, щомісяця перераховується 1/12 від обсягу річної суми контракту за Програмою медичних гарантій», — розповів О.Яременко.

Заступник міністра додав, що медикам, які працюють на тимчасово окупованих територіях, нараховується українська заробітна плата у розмірі не менше ніж 20 000 грн для лікаря та 13 500 грн — для медичної сестри.

На територіях, які перебувають у тимчасовій окупації, медики продовжують лікувати пацієнтів, навіть ризикуючи життям.

Зокрема, лише на Херсонщині з початку війни понад пів тисячі лікарів «первинки» внесли в електронну систему дані про звернення 107 000 пацієнтів. Також лікарі виписали електронні рецепти для понад 4000 осіб.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua