На Львівщині вперше проведено ретрансплантацію нирки

11 липня 2022
275
Резюме

Оперативне втручання тривало 5 годин

Фахівці Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру провели першу успішну ретрансплантацію (повторну пересадку) нирки дитині на Львівщині. Про це повідомляють у МОЗ України.

Подробиці

Вперше Михайлові, якому зараз вже 14 років, пересадили нирку у 1,5-річному віці. Тоді донором став батько дитини. За 12 років пересаджений орган, на жаль, перестав належно функціонувати, і на початку червня хлопця у важкому стані доправили евакуаційним потягом з лікарні Дніпра, де він перебував на лікуванні, до Львова.

Фахівці Центру стабілізували стан підлітка, провели додаткові обстеження і після консультацій з трансплантологами підготували його до повторної родинної трансплантації. Цього разу донором для сина стала мати.

Пересадку здійснили спеціалісти Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру і Львівської обласної клінічної лікарні. Оперативне втручання тривало 5 год.

За тиждень після операції лікарі відзначають усі важливі показники пацієнта у межах вікової норми. Мама Михайла, яка знаходиться під наглядом лікарів Центру, також почувається добре.

Зазначимо, що у Центрі можуть записатися до листа очікування пацієнти, які потребують трансплантації, з усіх регіонів країни — місце реєстрації та проживання не мають значення. Щоб потрапити у цей список потенційних пацієнтів, потрібно звернутися до лікарні.

Нагадуємо, що попри війну Україна впевнено рухається до трансплантаційної незалежності, а темпи проведення трансплантацій в Україні зростають. Так, за попередні 6 міс було виконано 136 операцій з трансплантації.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua