Модернізація системи охорони здоров’я потребуватиме 5 млрд дол. США інвестицій

5 липня 2022
446
Резюме

У швейцарському Лугано презентовано План відновлення України після російської агресії

Згідно з Планом відновлення України, представленим Президентом України Володимиром Зеленським під час виступу 4 липня 2022 р. на Міжнародній конференції з питань відновлення України в Лугано, Швейцарія, модернізація системи охорони здоров’я потребуватиме близько 5 млрд дол. інвестицій.

Про план відновлення

Наразі в Україні вже напрацьовано план відновлення медичних закладів, який стане частиною Плану післявоєнного відновлення та розвитку країни.

План відновлення України розрахований на 10 років — до 2032 р. До нього включено 850 проєктів, на реалізацію яких потрібно близько 750 млрд дол.

Відновлення медичної галузі

«Навіщо Росії обстріли лікарень? Як взагалі вони можуть віддавати наказ на авіаційний удар по шпиталю або пологовому будинку? Росія показує, що навіть лікувати, навіть народжувати дітей українці не зможуть. 799 об’єктів медичної інфраструктури знищено з 24 лютого до кінця червня. У якій ще країні, у якій ще війні за такий короткий строк було знищено стільки медичних об’єктів?», — заявив Володимир Зеленський.

За словами глави держави, за підтримки міжнародних партнерів важливо вже зараз розпочати масштабне відновлення України. Зокрема, в першу чергу має бути відновлено доступ населення до медичної допомоги на звільнених територіях.

«Безперечно, я вдячний Європейській комісії за ініціативу створити спеціальну європейську платформу відбудови України. Однак усі ініціативи, плани, амбіції мають бути в єдиній системі, у якій не тільки потреби, а й відчуття українців будуть на першому місці. Тому Україна пропонує свій національний План відбудови, на фундаменті якого можна буде реалізувати кожну ініціативу, кожну ідею, а також повністю раціонально й саме в українських інтересах використовувати кошти, які спрямовуватимуться на відбудову», — додав Президент України.

Нагадаємо, що за час повномасштабного вторгнення російські окупанти завдали найбільших ударів по медичній інфраструктурі на Донеччині. Там знищено близько 80 медичних закладів.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua