З 1 липня змінилися умови фінансування медичних закладів

4 липня 2022
1724
Резюме

В мирних регіонах повернено систему оплат за фактично надані медичні послуги

Через війну ще на початку березня 2022 р. Міністерство охорони здоров’я України змінило підхід до фінансування системи охорони здоров’я. Кожна лікарня щомісячно гарантовано отримувала від Національної служби здоров’я України (НСЗУ) 1/12 від річного обсягу фінансування. Це дозволило утримати систему в критичний момент, забезпечити оплату праці медичним працівникам та безперебійну роботу лікарень.

Однак сьогодні у левовій частці медичних закладів невпинно збільшується кількість медичних послуг, що надаються пацієнтам. Тому Уряд на своєму засіданні 1 червня 2022 р. ухвалив постанову № 741 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо забезпечення реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення».

Про що постанова

Документ передбачає, що з 1 липня в 2022 р. в регіонах, де наразі не точаться активні бойові дії, буде повернено систему оплат за фактично надані медичні послуги. Зміни дозволять більш ефективно використовувати бюджетні кошти та підвищать фінансову спроможність закладів охорони здоров’я.

Що стосується медичних закладів, які працюють на лінії фронту, у зоні бойових дій та на тимчасово окупованих територіях України, то для них і надалі діятиме спрощена система фінансування. Тобто щомісяця такі лікарні отримуватимуть 1/12 від річного фінансування.

Постановою також передбачено продовження пакета дофінансування для медичних закладів, які поки неспроможні власним коштом забезпечити виплату заробітної плати медикам у розмірі, передбаченому Указом Президента.

Коментар Віктора Ляшка 

«Ми розуміємо, в яких надважких умовах працюють наші медики і на прифронтових територіях, і в тилу. Дякую за розуміння колегам з Уряду, які підтримують нас у питанні забезпечення лікарів та медичних сестер базовою заробітною платою, яка ще на початку року була встановлена на рівні 20 тис. грн для лікаря та 13,5 тис. грн для медсестри», — повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Пакет дофінансування діятиме до кінця року. Претендувати на нього може лікарня, яка має договір із НСЗУ та за даними бухгалтерського обліку є неспроможною виконати постанову Уряду щодо забезпечення ринкової заробітної плати медичним працівникам.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua, kmu.gov.ua